Łóżeczko, pościel, wózek – wszystko dla dziecka

Dowiedziałaś się właśnie, że jesteś w ciąży? Jesteś przeszczęśliwa, ale sen z powiek spędzają Ci zakupy? Nie martw się, tak naprawdę nie są one takie straszne.

Dzieci mają swoje potrzeby, które warto spełnić dla ich dobra.

dzieciNa samym początku skup się na tym, aby dobrze się odżywiać i wypoczywać tyle ile będzie potrzebne, bo przecież nie jesteś już sama – nosisz w sobie dziecko, które się rozwija i które potrzebuje tak samo odpoczynku i dobrego pożywienia. Zakupami będziesz mogła zająć się w momencie, kiedy miną Ci mdłości, złe samopoczucie. Takie rzeczy powinny minąć pod koniec ciąży i to właśnie wtedy powinnaś zrobić listę zakupów, czyli spisać to, co będzie Ci potrzebne podczas porodu, jak również zaraz po nim. Wiadomo bowiem, że zaraz po nim nie będziesz w stanie wyjść za zakupy i kupić to, co będzie Ci potrzebne. Na pewno, to co musisz kupić zanim urodzi się dziecko, to wózek i łóżeczko drewniane. Do łóżeczka musisz dokupić całe wyposażenie: materacyk, poduszkę, oraz pościele dla niemowląt. Takie podstawowe wyposażenie musisz mieć zanim udasz się do szpitala. Łóżeczko drewniane i pościele dla niemowląt są oczywiste, ponieważ dziecko po powrocie do domu musi gdzieś spać, a raczej nie powinno spać z rodzicami, bo nie jest to dobre ani dla niego ani dla rodziców. Inną sprawą są oczywiście zabawki, które kupujemy na potęgę zanim dziecko się urodzi, jak również już po jego urodzeniu. Co śmieszne jest w naszym społeczeństwie – kupujemy zabawki na zapas, np. zanim urodzi się dziecko, ale wiemy już, że będzie to dziewczynka, to od razu kupujemy wózek dla lalki. A co, jeżeli jednak urodzi się chłopiec (a dodamy, że coraz częściej tak się dzieje), wówczas wózek dla lalki nie będzie mu potrzebny. Naprawdę uczulamy – kupujemy tylko to, co jest nam tak naprawdę potrzebne dla dziecka. Pozostałe rzeczy kupujemy w trakcie wychowywania dziecka. Tak będzie prościej i bezpieczniej.

Nie będziemy musieli się potem głowić, co zrobić z rzeczami, których nasze dziecko ani razu nie miało na sobie, albo ani razu się nimi nie bawiło, a one tylko zagracają nasze małe mieszkanie. Nie kupujmy na zapas – to nie ma większego sensu.

Więcej przeczytasz pod adresem: http://izikids.pl