Małe kasy fiskalne

Ustawodawca przewidział ulgę dla przedsiębiorców, który muszą zakupić swoją pierwszą kasę fiskalną i jest ona w formie dofinansowania w wysokości do siedmiuset złotych. W przypadku zakupu najtańszego modelu kasy, taka pomoc będzie znacząca.

Jaką wybrać kasę fiskalną?

kasy fiskalne pruszcz gdańskiZdecydowana większość przedsiębiorców może wybrać dowolny rodzaj kasy, która będzie pasować do formy i sposobu prowadzenia działalności. Jednak ustawa mówi także o pewnych grupach firm, które jako jedyne muszą nabyć kasę fiskalną online. Taki obowiązek dotyczy między innymi restauracji, warsztatów samochodowych, kancelarii adwokackich, salonów kosmetycznych czy zakładów fryzjerskich i lista co roku się wydłuża. Różnica pomiędzy taką kasą, a zwykłą, polega na wbudowanym module do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu przesyłania dobowych raportów dobowych. Poza tym kasa działa identycznie jak pozostałe model. Jeżeli interesują nas dobrej jakości kasy fiskalne Pruszcz Gdański jest miastem, w którym działa kilka sklepów oferujących szeroki wybór urządzeń i akcesoriów fiskalnych. Znajdziemy tak przede wszystkich kasy i drukarki fiskalne w wersji stacjonarnej i mobilnej oraz szereg urządzeń, które często współdziałają z kasą. Może to być czytnik kodów kreskowych, szuflada kasowa, waga czy terminal płatniczy. Po zakupie kasy czy drukarki, konieczna jest fiskalizacja, której dokonuje uprawniony serwisant. Dopiero od tego momentu Przedsiębiorca może prowadzić rejestrowaną sprzedaż na urządzeniu.

W sprzedaży znajdziemy dziesiątki modeli kas i drukarek fiskalnych, które mogą mieć różną objętość pamięci, odmienne parametry techniczne czy rozmiar. Obecnie możemy kupić kasy stacjonarne i mobilne w klasycznej wersji lub online dla określonych branż handlowych.