Malowanie – kilka praktycznych porad

Każdy z nas nie raz z pewnością miał okazję malować. Niektórzy mogą wspominać tę czynność bardziej przyjemnie inni mniej. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jak się zorganizujemy. Odpowiednie przygotowanie i podejście do tematu pomoże nam szybko i sprawnie uwinąć się z odświeżaniem wyglądu ścian, a także skróci czas, który będziemy musieli przeznaczyć na sprzątanie.

Jak malować ściany by nie nabrudzić?

malowanie ścian w BydgoszczyW utrzymaniu czystości podczas malowania z pewnością pomoże nam kilka praktycznych akcesoriów jak tektura, folia ochronna do malowania, taśmy malarskie. Chcąc malować tak by po skończeniu prac malarskich nie poświęcić kolejnego tygodnia na malowanie musimy odpowiednio zabezpieczyć meble, podłogę i elementy mające styczność z malowaną powierzchnią. Szczególną uwagę należy zwrócić na to by odpowiednio obkleić listwy przypodłogowe, ramy okienne i drzwi, gdyż późniejsze czyszczenie ich z farby jest bardzo pracochłonne. Folię zaś  należy użyć do okrycia mebli, których nie wyniesiemy z pokoju na czas malowania, aby folia przy podmuchu wiatru nie spadała z mebli, u dołu dobrze jest ją przykleić taśmą malarską, najlepiej do od spodu oklejając mebel dookoła. Najlepsza do zabezpieczenia podłogi na czas malowania jest tektura, bądź połączone ze sobą kartony. Folia bowiem może się łatwo podrzeć. Jeśli jednak nie dysponujemy dużą ilością kartonów, lepsza będzie folia niż nic. Oczywiście chcąc by prace remontowe przebiegły szybko i lekko możemy powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zdecydowanie malowanie ścian w Bydgoszczy jak i innych miastach Polski to popularna usługa, w związku z czym bez problemu znajdziemy licznych fachowców. 

Podczas malowania, by zaoszczędzić sobie konieczności mycia pędzli i wałków oraz kuwety codziennie po zakończeniu prac, dobrze jest owinąć je w folię spożywczą na noc, w ten sposób przyrządy do malowania nie wyschną i na drugi dzień będzie możne je bezpiecznie użytkować. Nie zapominajmy również by pod kuwetę czy puszkę z farbą podłożyć gazety, w ten sposób nie pobrudzimy podłoża i nie rozniesiemy pod obuwiem farby po całym domu.