Mam problem z tanią izolacją pionową

Jestem Iza. Rok temu z mężem kupiliśmy nowe mieszkanie od znanego i cenionego dewelopera. Nasze mieszkanie było piękne. Zamówiliśmy sobie mieszkanie wykończone pod klucz.

Izolacja pionowa była potrzebna

izolacja pionowaWystarczyło przewieźć nasze meble z mieszania, które wynajmowaliśmy i od razu jak tylko dostaliśmy klucze mogliśmy w nim zamieszkać. Nie musieliśmy wynajmować ekipy i przeprowadzać dodatkowych prac budowlanych. Po roku w łazience zauważyłam że na ścianie zaczęła nam wychodzi pleść. Na początku stosowałam środki ale to pomagało tylko na chwilę. Sąsiadka z dołu miła ten sam problem. Postanowiłam z mężem pojechać do dewelopera żeby podpytać się czy tania izolacja pionowa została prawidłowo wykonana. Jak się okazało izolacja przeciwwodna nie została przez ekipę budowlaną założona. Izolacja przeciwwilgociowa została pominięta na całym osiedlu. Deweloper ma teraz sporo problemów. Wiele rodzin zaczęło zgłaszać problemy z grzybem który wychodzi pomimo używania specjalnych środków. Hydroizolacja fundamentów nie była sporym kosztem jednak teraz deweloper będzie musiał za swoje fundusze rozwiązać problem, który pojawił się na całym osiedlu. Jak się okazało tylko izolacja piwnicy została założona. Hydroizolacja piwnicy działa prawidłowo. Deweloper nie miał pojęcia, że izolacja pionowa i pozioma nie została wykonana. Były takie założenia przekazywane budowlańcom. Teraz kierownik budowy będzie pociągnięty także do odpowiedzialności. Osuszanie murów będzie wykonywane na jego koszt. Deweloper zapewnił nas, że prace zostaną wykonane jak najszybciej żeby problem zakończył się w możliwie jak najkrótszym czasie.

Osuszanie murów będzie wykonane prawidłowo. Gdy już mury zostaną osuszone to fachowcy zajmą się izolacją całego budynku. Cieszę się, że nasz problem wkrótce się skończy.