Mania remontowania czyli uwielbiamy przeprowadzać renowację swoich domów

Kiedy zauważasz, że Twój dom, ogród, czy mieszkanie wymagają remontu w naturalnym odruchu zaczynasz zastanawiać się, w jaki sposób go przeprowadzić. Poszukujesz inspiracji, kombinujesz, jak nadać wnętrzu, czy przestrzeni nowy, świeży wygląd.

Renowacja betonu – nowe życie betonowych elementów

renowacja betonuZ pomocą często przychodzą kolorowe katalogi, czasopisma oraz oferty firm, które prześcigają się w kreatywnych pomysłach na przyciągnięcie do siebie klientów. Początki remontu bywają nudne. Szlifowanie tynków na ścianach, szpachlowanie sufitu, zrywanie starych podłóg, czy tapet, przekopywanie ziemi, czy obserwowanie, jak niemodne już płoty betonowe walą się z hukiem. Interesujący jest dopiero następny etap – etap tworzenia. Wtedy wszystko zaczyna nabierać zupełnie nowego wyglądu. Odczuwamy ekscytację myśląc o tym, jaki osiągniemy efekt końcowy. Czasem, gdy chcemy zaoszczędzić sięgamy też po środki naprawcze, jak profesjonalna renowacja betonu, czy ponowne tapicerowanie starych mebli, jednak te zabiegi także nadają przedmiotom całkiem nowe życie. Krajobraz wnętrza lub ogrodu zmienia się z godziny na godzinę wraz z postępem prac. Bez względu na to, czy następuje akurat impregnacja betonu, czy wieszanie nowego żyrandola w salonie – dzieje się coś, co prowadzi do zmian. Obserwując rolki tapety leżące i czekające na założenie, czy ustawione w workach pod ścianą dodatki do betonu wyobrażamy sobie, jak będziemy się czuć w odmienionym miejscu. Wybierając kolor farb, czy to, jaką ma mieć teksturę modny ostatnio beton licowy czujemy się artystami, mamy wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przestrzeń.

 

Powodujemy, że będzie wyrażała naszą osobowość. Przekazujemy jej cząstkę naszego charakteru. Każdy remont to odkrywanie w sobie pokładów kreatywności, duszy artysty. Ciężka praca, która jednak zawsze daje sporo satysfakcji i pozwala cieszyć się swoimi efektami przez długie lata.