Mata akustyczna do fabryki

 Fabryka to miejsce gdzie jest zazwyczaj bardzo głośno. Pracuje tam wiele maszyn, krząta się sporo osób. Jeśli w fabryce są także miejsca biurowe to trzeba zadbać o odpowiednią izolację akustyczną. W fabryce w jakiej pracuję na parterze mamy salę konferencyjną, biura i pomieszczenia socjalne. Na piętrze i z boku są różne pomieszczenia produkcyjne.

Mata wygłuszająca to potrzebna rzecz

mata akustycznaTrzeba było zadbać o to, by praca fabryczna była maksymalnie wyciszona. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie na tak dużej powierzchni. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest mata akustyczna. Jest to cienka mata rozkładana na całej podłodze. Jej zadaniem jest przede wszystkim izolacja akustyczna pomieszczenia, ale przy okazji niweluje ona także drgania. W fabryce pracujące maszyny często wibrują, więc należy również to wyeliminować. Mata akustyczna sprawdza się nie tylko w fabrykach, ale w różnych firmach, czy nawet w domach, jeśli piętro chce się odizolować od parteru. Ktoś może grać na jakimś instrumencie czy majsterkować, a takie prace bardzo słychać nawet przez ścianę. Poza matą akustyczną stosuje się także inne metody izolacji dźwiękowej, takie jak pianka wygłuszająca, panele akustyczne, czy specjalistyczne podłogi. Dzięki temu można wyciszyć dowolne pomieszczenie, podłogi, ściany, a nawet zastosować je do przedzielenia części biura, do tego są akustyczne parawany. Wtedy nawet dwóch pracowników można od siebie oddzielić, co jest szczególnie ważne przy częstych rozmowach z klientami.

Mata akustyczna rozłożona na podłodze fabrycznej z pewnością jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej w biurach nie słuchać wcale pracy maszyn, a także nie odczuwa drgań przez nie wykonywanych. Mata nie jest taka droga, a jej skuteczność została potwierdzona wielokrotnie.