Mąż naprawił pas bezpieczeństwa

 

Moja siostra zadzwoniła do nas wieczorem z prośbą o pomoc. Od jakiegoś czasu jeździ samochodem. Zdała prawo jazdy i tata kupił jej używane auto żeby się wprawiała. Ogólnie bardzo dobrze sobie radzi i jesteśmy z niej dumni. Kiedy ma problem dzwoni do mnie lub do Rafała bo mój mąż jest mechanikiem samochodowym.

Siostrze zepsuły się pasy bezpieczeństwa

pasy bezpieczeństwa naprawaTo on pomagał mojemu tacie i siostrze w wyborze samochodu.  Mieli ograniczony budżet a chcieli kupić auto w dobrym stanie mechanicznym. W cale nie jest tak łatwo w obecnych czasach kupić dobre auto używane. Ludzie kombinują a moja siostra z tatą nie do końca się znają. Rafał jest naszym rodzinnym specjalistą i każdy korzysta z jego wiedzy i doświadczenia. Okazało się, że moja siostra miała problem z pasem bezpieczeństwa. Wracała z koleżankami z miasta i pas bezpieczeństwa przy fotelu pasażera nie działał. Koleżanka nie mogła się zapiąć. Pas nie wysuwał się z kasety. Koleżanka musiała iść do tyłu. Siostra nie chciała ryzykować mandatu i zdrowia koleżanki. Wiadomo, że różnie bywa i lepiej nie kusić losu. Rafał umówił się z Moniką na dzień jutrzejszy miała podjechać do zakładu. Musiał zobaczyć czy uda się to naprawić czy trzeba będzie kupować nowy pas. Pasy bezpieczeństwa naprawa nie były kosztowne i zajęły mu chwile czasu. Pas tylko się zaciął. Wystarczyło go wyjąć i przeczyścić.  Auto, które wybrał z tatą dla Moniki miało już ponad piętnaście lat. Silnik był ok ale wiadomo, że w samochodzie ma prawo się coś popsuć.

Na szczęście okazało się, że to nic poważnego. Po zamontowaniu wszystko działało bez problemów. Siostra nie musiała nic płacić. Dobrze mieć mechanika samochodowego w rodzinie. Rafał prowadzi swój warsztat i ma bardzo wielu klientów, którzy zgłaszają się do niego z różnymi awariami bardziej lub mniej poważnymi.