Mocny rębak do drewna

Przygotowywanie drewna na zimę jest czynnością bardzo trudną i czasochłonną. Musimy takie drewno zakupić, przywieźć na nasze podwórko oraz pociąć pilarką na mniejsze elementy. Jednak prawdziwie czasochłonną czynnością jest rąbanie drewna. Do tego zadania stosuje się od zawsze siekiery, które już w czasach zamierzchłych były stosowane do różnych zadań. 

Łatwiejsze rąbanie drewna 

rębak do drzewaOgólnie rzecz biorąc drewno jest materiałem, który do ogrzewania stosowany był niemalże od początków istnienia ludzkości. Obecnie również bardzo często używa się drewna do ogrzewania naszych domów. Jednak nie da się ukryć, że rąbanie drewna nie jest czynnością najprzyjemniejszą. Ostatnimi czasy do tego zadania stosuje się już nie tylko siekiery. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z urządzenia jakim jest hydrauliczny rębak do drzewa. Takie urządzenia są w stanie bardzo dobrze radzić sobie nawet z takim drewnem, które jest bardzo twarde. Rębaki tego typu zasilane są energią elektryczną, która jest potrzebna do właściwego działania pompy hydraulicznej. Na skutek podnoszenia ciśnienia w układzie hydraulicznym dochodzi do podnoszenia ostrza tnącego. Użytkownik zdejmując stopę z pedałów sprawia, że ciśnienie jest zmniejszane przez co ostrze wraca na swoje miejsce. Uderzenia ostrza nie są jednak dynamiczne. Jest to bardzo płynny ruch, który sprawia, że pod wpływem ogromnego nacisku drewno pęka dzieląc się na mniejsze fragmenty. 

Na dzień dzisiejszy rębaki hydrauliczne mogą Państwo zakupić w praktycznie każdym markecie ogrodowym. Koszt związany z taką inwestycją może wynieść około dwóch tysięcy złotych. Za  taką cenę możemy bowiem zakupić urządzenie, które z pewnością poradzi sobie z rąbaniem drewna na potrzeby naszego domu. Sprzęt ten może wywierać nacisk nawet kilku ton.