Muzyka na wesele dla każdego

Często możemy usłyszeć stwierdzenie, że muzyka łączy pokolenia. To czego słuchali nasi rodzice, nadal może być bardzo popularne. Najczęściej te kultowe przeboje możemy usłyszeć w radio, telewizji czy na koncertach. Muzyka przeszła prawdziwą metamorfozę przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Zespół na wesele – repertuarze zawiera muzykę pokoleń

zespol na weseleTo było nie tylko powolne zmienianie się popularności danych gatunków muzycznych, ale i przemiany polityczne, społeczne i gospodarcze. Upadek komunizmu wpłynął na zmianę postrzegania świata. Ludzie nie chcieli się już smucić, tylko zacząć naprawdę żyć. Dlatego muzyka stała się nośnikiem tych pozytywnych emocji. W Polsce zaczęły królować rozrywkowe piosenki, tzw. pod nóżkę. Gdy ludzie brali ślub obowiązkowo zespół weselny musiał grać kultowe przeboje. Tak jest zresztą i do teraz. Obecnie zespół na wesele Warszawa również gra przeróżne kawałki. Pochodzą one z czasów naszych rodziców, ale i dziadków. Muzyka z dawnych lat to nie tylko rzewne i nudne piosenki. To także szereg niezapomnianych przebojów z różnych gatunków muzycznych. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś jest aż takim hitem. Gdyby zespół na wesele zagrał te piosenki, na pewno wszyscy mogliby je zaśpiewać. Dlatego nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że kiedyś muzyka była słaba. Czasem słyszę od małych dzieci, że to już stare piosenki i oni wolą te nowe. Jednak historia pokazuje, że wówczas piosenki stawały się hitami na lata, aż do teraz. Obecnie raczej zespół na wesele gra nam sezonowe piosenki, popularne tylko w danym roku.

 

I nie ważne czy miejscem naszego zamieszkania jest Łódź, czy tez ogromna Warszawa, my zawsze będziemy powracać do starych piosenek. Kochamy te przeboje, tak jak i ludowe piosenki, które oferuje nam mazowieckie. Zawsze będziemy powracać do korzeni.