Na co zwrócić uwagę, wybierając szczotkę do zarostu?

Każdy właściciel zarostu wie, że trzeba o niego odpowiednio dbać. Włosy brody są znacznie grubsze niż włosy na głowie, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Poza tym takie włosy są też narażone na znacznie więcej zanieczyszczeń.

Wyczesywanie z zarostu zanieczyszczeń i masaż skóry twarzy

szczotka do brodyChodzi tu nie tylko o resztki jedzenia, które mogą zaplątać się w brodzie, ale również nieprzyjemne substancje zapachowe jak dym tytoniowy i inne. Właśnie dlatego warto regularnie myć włosy brody, a następnie je szczotkować. Do tego nie używa się szczotek przeznaczonych do czesania włosów na głowie. Zwykłe grzebienie mają zbyt cienkie i delikatne ząbki, które mogłyby ulec zniszczeniu w trakcie czesania włosów brody (mogłoby nawet dojść do skaleczenia skóry). Dlatego powstały takie produkty jak szczotka do brody, która dokładnie rozczesuje włosy i pozbywa się z nich ewentualnych dodatkowych zanieczyszczeń, które nie zostały wypłukane w trakcie mycia. Takie szczotki do brody wykonane są zazwyczaj z drewna. Rzadko stosowane są szczotki metalowe, choć i takie dostępne są w sprzedaży. Szczotki mają za zadanie nie tylko rozczesać włosy i sprawić, że będą łatwiej się układać. Ząbki szczotek do brody masują skórę twarzy, na której wyrasta zarost. Wiadomo, że skóra ta jest bardzo wrażliwa, a do tego podatna na łuszczenie naskórka. Dzięki szczotce do brody można wyeliminować nadmiar złuszczonego naskórka. To sprawi, że naskórek będzie się szybciej regenerował, a włosy będą wyrastać grubsze, mocniejsze.

Regularne czesanie włosów brody sprawia, że zwiększa się ich objętość. Warto czesać włosy brody dwa razy dziennie – najlepiej rano i wieczorem. Włosy należy czesać przed zastosowaniem takich kosmetyków jak olejek do brody czy wosk do modelowania zarostu. Profesjonalne szczotki można kupić już za kilkanaście złotych.