Najlepsza dezynfekcja

 

Jako dyrektorka prywatnej szkoły, muszę dbać aby spełniała ona najwyższe standardy. Jak się okazuje nie dotyczy to tylko i wyłącznie zapewnienia dobrego poziomu kształcenia. Są to działania znacznie szersze. Przykładowo staram się dbać o odpowiednie standardy bezpieczeństwa oraz oczywiście o najlepszą możliwą higienę. W tym wypadku odnosi się to głównie do stołówki.

Skuteczna i bezpieczna dezynfekcja

dezynfekcja na ŚląskuJako osoba, która jest świadoma, jak ważne jest przygotowywanie jedzenia w sterylnych warunkach, dbam aby takie panowały w naszej stołówce. Zawsze w sezonie wakacyjnym staram się, aby przeprowadzona została dezynfekcja. Dzięki temu mam pewność, że warunki sanitarne spełniają nawet najbardziej restrykcyjne wymogi. Na szczęście dezynfekcja na Śląsku jest usługą bardzo dostępną. Jak dowiedziałam się podczas długoletniej praktyki, istnieje bardzo wiele środków oferowanych przez firmę zajmującą się tego typu działaniami. Do najbardziej popularnych należą różnego rodzaju alkohole. Są one środkami szczególnie polecanymi podczas dezynfekcji miejsc w których przygotowywana jest żywność. Środki chemiczne są również bardzo skuteczne, jednak polecane w miejscach takich jak szpitale, czy fabryki. Osobiście muszę jeszcze przetestować jakie skutki daje dezynfekcja przy zastosowaniu różnego rodzaju promieniowań, takich jak na przykład ultrafioletowe, czy też jonizujące. Metod jest bardzo wiele, więc każdy może znaleźć to, czego potrzebuje.

Jako osoba dbająca o najwyższe standardy w mojej szkole, zawsze staram się aby zachowane były nawet najbardziej restrykcyjne zasady dotyczące higieny. Z tego powodu co roku przeprowadzana jest dezynfekcja. Dzięki temu mam pewność, że nie będzie żadnych problemów z drobnoustrojami i wszystko jest najlepszej jakości.