Niedoceniane siodła rowerowe

Każdy jeżdżący na rowerze, niezależnie czy jest amatorem czy profesjonalnym rowerzystą występującym na rożnego rodzaju wyścigach musi docenić odpowiedni sprzęt, dzięki któremu jazda jest wygodniejsza, bezpieczniejsza oraz sprawia większą przyjemność. Bardzo ważną częścią osprzętu każdego jednośladu jest siodło rowerowe, przez większość niedoceniane i traktowane po macoszemu, jednakże bez którego nawet najlepszy cyklista daleko nie pojedzie.

Siodło roweru podstawą komfortowej jazdy

siodło roweroweWyobraźmy sobie jazdę rowerem bez siodełka. Po przejechaniu kilkuset metrów mielibyśmy dość i zniechęceni, prowadząc nasz rower, wrócilibyśmy do domu. Jest to obok kierownicy oraz dwóch, sprawnych kół podstawowy i niezbędny sprzęt, w który musi być wyposażony każdy rower, niezależnie czy jest to góral, składak czy zwykły miejski jednoślad. Wielu rowerzystów, jeżdżących amatorsko, a nawet tych którzy zajmują się tym profesjonalnie nie docenia jak ważne jest odpowiednie siodło rowerowe. To właśnie na nim opiera się większość ciężaru rowerzysty, jest odpowiedzialne za wygodę oraz komfort jazdy. Współczesne rowery można wyposażyć w najróżniejsze osprzęty, dotyczy to również siodełek, których kształty, wykonanie, materiały czy takie właściwości jak twardość czy przewiewność można dowolnie konfigurować, wybierając takie, które najlepiej będzie pasowało do budowy ciała cyklisty oraz tras jakie pokonuje na swoim rowerze.

Wszyscy pasjonaci sportów rowerowych, którzy chcą czerpać z jazy przyjemność, a nie odczuwać ból, nawet pokonywaniu nawet najmniejszej nierówności, powinni zastanowić się nad tym jakie siodło rowerowe zainstalowane mają na swoim jednośladzie. Warto zainteresować się czy siodło posiada odpowiedni kształt, czy nie jest zbyt twarde lub miękkie oraz czy zapewnia komfort nawet podczas długich tras. Pamiętajmy, odpowiednie siodełko zapewnia przyjemność z jazdy rowerem