Nowoczesne automaty vendingowe

Nikt z nas nie lubi stać w kolejce, szczególnie jeżeli zamierzamy kupić jedną, bądź dwie rzeczy. Kiedy nagle dopadnie nas ochota na coś słodkiego, to szukamy jakiegokolwiek punktu, gdzie możemy dostać jakieś przekąski na raz.

Co kupimy w automatach vendingowych?

automat vendingowySłodycze i napoje są takim asortymentem, który możemy kupić niemalże wszędzie. Na stacji benzynowej, w kiosku, sklepie spożywczym, czy na bazarze. Sprzedaż prowadzona w stacjonarnym punkcie, wiąże się z koniecznością zatrudnienia sprzedawcy, ponieważ to on podaje towar i przyjmuje zapłatę. Istnieje także inny sposób na prowadzenie sprzedaży, w którym nie potrzebny jest czynnik ludzki. Automat vendingowy jest maszyną, która pozwala na sprzedaż różnorodnych produktów spożywczych i nie tylko, bez udziału pracownika, ponieważ jest samoobsługowy. Klient dokonując zakupu w takiej maszynie, wybiera z listy dostępnych produktów ten, który go interesuje i dokonuje płatności. Po chwili w otworze wylotowym, znajduje się zakupiony produkt. Jest to bardzo szybki sposób na zakup batona, chipsów, czy butelki wody. Maszyny są w taki sposób skonstruowane, aby można było w nich przechowywać różny asortyment. Półki posiadają oddzielne miejsca na każdy rodzaj produktu, który w momencie zakupu jest wypychany przez sprężynę do otworu, z którego klient go wyciąga. W takim automacie można płacić gotówką, lub kartą, a więc nie ma problemu z koniecznością posiadania wyliczonej gotówki. Ceny produktów oferowanych w urządzeniach vendingowych są identyczne jak w zwykłym sklepie.

Poza maszynami oferującymi gotowe i zapakowane produkty spożywcze, istnieją modele, które sprzedają gorącą herbatę, kawę, czy czekoladę. Automaty można ze sobą łączyć, aby wspólnie tworzyły kompleksowy punkt sprzedażowy.