Nowy firmowy Baofeng

Pracuję w firmie ochroniarskiej i od jakiegoś czasu pracuję w bardzo dużym hipermarkecie. Na zmianie zawsze jestem z jednym, bądź w przypadku weekendowej zmiany, dwoma innymi ochroniarzami. Muszę mieć z nimi stały kontakt, a ponieważ powierzchnia sklepu jest duża musimy używać radiotelefonów. Niestety, od jakiegoś czasu sprzęt, którego dotąd używaliśmy co chwilę się psuł.

Baofeng spisuje się świetnie!

kompaktowy baofengW końcu po kilku tygodniach problemów ze starym sprzętem szefostwo postanowiło kupić na nowe krótkofalówki. Strasznie mnie to ucieszyło, ponieważ utrudniony kontakt z współpracownikami był dla mnie bardzo problematyczny. Nowy model, który dostaliśmy to kompaktowy Baofeng, który bardzo mi się spodobał już po pierwszym dniu jego używania. Sprzęt ten działa bardzo szybko i bezproblemowo. Nie jest trudny w obsłudze, chociaż technologicznie jest on o wiele bardziej zaawansowany niż stare krótkofalówki. Dlatego też na początku bałem się, że będę miał trudności z nauczeniem się jego obsługi. Tymczasem obsługa Baofenga jest bardzo intuicyjna, nawet dla mnie, osoby z tak zwanego „starego pokolenia”. To, co jeszcze bardzo mi się podoba to fakt, że są to krótkofalówki, które działają świetnie z innymi urządzeniami, a jednocześnie są bardzo bezpieczne i mam pewność, że nie ma szans na to by komuś udało się rozmawiać na takim samym paśmie. Jest to bardzo ważne w przypadku naszej pracy.

To, że nasze stare radiotelefony zostały wymienione bardzo nas wszystkich ucieszyło. Pracowanie na nie do końca sprawnym sprzęcie było bardzo kłopotliwe ale przede wszystkim niebezpieczne. Teraz nasze krótkofalówki są świetne i od długiego czasu cały czas spisują się na medal. W razie problemów mają one aż 5 lat gwarancji, więc nie ma czym się przejmować.