Obraz olejny na płótnie ozdobą domu

W moim rodzinnym domu zawsze ceniło się piękne dodatki. Wnosiły one do wnętrz coś wyjątkowego. Powodowały, że pomieszczenia stawały się bardziej przytulne i klimatyczne. Oczywiście, odziedziczyłam po rodzicach umiłowanie niepowtarzalnych ozdób, które mają swój indywidualny charakter i skłaniają do zastanowienia.

Ponadczasowe obrazy – małe dzieła sztuki

ponadczasowy obraz olejny na płótnieZ rzeczy, które zawsze znajdowały się u nas w domu najmocniej zapamiętałam pewien obraz. Zawsze budził moje zainteresowanie. Podobno miał go już mój dziadek. Można powiedzieć, że był to ponadczasowy obraz olejny na płótnie. Przedstawiał mały domek na plaży. Wówczas myślałam, że jest to prawdziwe dzieło sztuki. W pewnym sensie było, bo w mojej rodzinie było cenne. Namalował je jednak jakiś nieznany, miejscowy artysta. Lubiłam patrzeć na zachodzące słońce nad plażą i ten malutki domek w oddali. Miało to swój urok. Do dziś, kiedy przyjeżdżam do rodziców, to podziwiam to malowidło, choć przecież znam je na pamięć. Gdybym teraz zamknęła oczy, to na pewno odtworzyłabym każdy szczegół. Kiedy przeprowadziłam się do swojego własnego mieszkania zapragnęłam także mieć taki ponadczasowy obraz. Stwierdziłam, że może przedstawiać jakiś ciekawy pejzaż albo nawet martwą naturę. Musiało mnie w nim coś po prostu urzec. Udałam się pewnego dnia do takiej aukcyjnej galerii i przechodząc się po niej, w końcu dostrzegłam bardzo niewielki, kwadratowy obrazek. Urzekł mnie swoją prostotą.

Też był namalowany, ale z racji swoich malutkich gabarytów nie rzucał się w oczy. Postanowiłam powiesić go w moim małym biurze. Pasuje tam idealnie. Teraz myślę jeszcze o poszerzeniu mojej kolekcji obrazów. Może następnym razem skuszę się na coś większego. Warto otaczać się pięknymi przedmiotami. Człowiek się wówczas lepiej czuje.