Ochrona krawędzi balkonu profilem okapowym

 

Skonstruowanie, zaplanowanie oraz wybudowanie elewacji budynku jest bardzo ważne, jednak jeszcze ważniejsze wydaje się jego wykończenie. Stosowane jest min, w postaci systemu drenażowego, profili okapowych po to, aby ochraniać dom przed działaniem warunków atmosferycznych.

System odwadniający elewacji

proste profile okapoweKrawędzie elewacji, balkonu lub tarasu chronione są poprzez proste profile okapowe, zapobiegające wnikaniu wody w posadzkę. Najpierw montuje się elementy okapu, dopiero później płytki, które wysuwa się poza konstrukcję na około centymetr. Zapewnia to swobodne odprowadzanie opadów na zewnątrz z powierzchni posadzki. Proste profile okapowe stosowane są do wykończenia tarasów, na których znajdą się płytki kamienne, ceramiczne, powłoka żywiczna lub alternatywna powłoka izolacyjna. Kładzione są one na zaprawie klejowej mineralnej wraz z zaprawą uszczelniającą przy elementach okapu. Są wykonane z aluminium malowanym proszkowo, wzmocnione powłoką poliestrową. Systemowe rozwiązanie zapewnia szybki i prosty montaż oraz optymalnie szczelne połączenie z tarasem lub balkonem. Proste profile okapowe tworzą zarazem ochronę posadzki przed warunkami atmosferycznymi oraz odprowadzanie wilgoci z warstwy nawierzchni. Budowa każdego elementu sprawia, że są one odporne na korozję oraz sztywne, co daje możliwość właściwego osadzenia – a tym samym odwodnienia posadzki lub tarasu. Dzięki temu wzdłuż krawędzi nie będą tworzyły się niepożądane zastoiska.

System odwadniający to bardzo ważny element każdej elewacji, który skutkuje zapobieganiem zalewania konstrukcji, a tym samym jego niszczeniu. Profil okapowy zapewnia uszczelnienie posadzki balkonu lub tarasu, stanowiąc jej idealne wykończenie. Krawędzie konstrukcji będą wyglądały estetyczniej i nowocześniej.