Oryginalne parkiety egzotyczne do mieszkania

Parkiet to jeden z ważniejszych elementów wykończenia wnętrz. Dlaczego warto zdecydować się na drewnianą podłogę? Przede wszystkim ze względu na jej wyjątkową trwałość. Istotne są także walory estetyczne. Egzotyczne gatunki drzew wyglądają bardzo efektownie na parkiecie w salonie lub w innych pomieszczeniach w mieszkaniu. Warto postawić na jakość i styl.

Drewniana podłoga z orientalnych gatunków drzew

parkiety egzotyczneOrientalne gatunki drzew są coraz chętniej zamawiane na parkiet. Są oczywiście droższe od rodzimych sosen lub świerków. Jednak parkiety egzotyczne urzekają stylem i elegancją. Są ponadczasowe i pasują zarówno do nowoczesnych, jak i dawnych wnętrz. Pięknie prezentuje się egzotyczny parkiet w mieszkaniu urządzonym w stylu kolonialnym, rustykalnym, bądź vintage. Powiew orientu polecany jest także do nowoczesnych apartamentów, gdzie kładzie się nacisk na wysoką jakość wykończeń. Styliści wnętrz polecają orientalne gatunki, które nie wychodzą z mody i zachwycają wyjątkowym kolorytem. Taki parkiet nie wymaga częstej konserwacji. Jest wyjątkowo trwały i może zdobić podłogę nawet przez kilkadziesiąt lat. W odróżnieniu od paneli, nie zniszczy się podczas remontu czy też przesuwania mebli. Będzie piękną, oryginalną ozdobą domu lub mieszkania. Drewno na orientalny parkiet można zamówić u dystrybutora, w specjalistycznej firmie z egzotycznymi gatunkami i drewnianymi elementami do wnętrz.

Parkiety można wykonywać z różnego rodzaju drzew. Popularne, rodzime odmiany to przede wszystkim drzewa iglaste. Modne są wyjątkowo eleganckie gatunki egzotycznych drzew. Mahoń, heban i wiele innych, egzotycznych drzew może być ozdobą parkietu. Trwałe i łatwe w konserwacji podłogi to propozycja do ponadczasowego wystroju wnętrz w domu, apartamencie lub mieszkaniu.