Palenie w piecu węglem i ekogroszkiem w nowym domu

Moi znajomi jakiś czas temu zbudowali dom. Z naszej całej paczki tylko oni w sumie zdecydowali się na budowę domu. Wszyscy praktycznie w tym samym czasie braliśmy kredyty i kupowaliśmy sobie mieszkania.

Ekogroszek jest wydajny

ekogroszekA znajomi najpierw szukali działki a potem stawiali dom. Gdy my już dawno mieszkaliśmy w swoich wyremontowanych mieszkaniach to u nich budowa cały czas trwała. Miałam czasem wrażenie, że ta budowa nie skończy się już nigdy. Cały czas mieli jakieś problemy. Raz z ekipą budowlana, która im zrezygnowała a następnym razem z złymi materiałami. I tak w kółko. Myślę, że w pewnym momencie zaczęli nawet trochę żałować, że po prostu nie kupili sobie mieszkania. Zresztą domu nie budowali w Szczecinie tylko kilka kilometrów pod. Budowa ich domu trwała dwa lata. Potem jeszcze wykończenie wnętrz. Mieli się po tak długim czasie w końcu wprowadzić do wymarzonego domu na zimę. Jednak musieli jeszcze kupić węgiel a nie mieli przecież o tym zielonego pojęcia. Nigdy wcześniej nie musieli palić w piecu. Musieli znaleźć dobry skład opału najlepiej gdzieś w okolicy. Spytali się sąsiada, którego dom stoi już kilka lat. I dowiedzieli się gdzie znajduje się tani węgiel dobrej jakości. Sąsiad powiedział im, że najlepiej jest kupować węgiel w workach, bo zajmuje wtedy mniej miejsca w piwnicy. Powiedział żeby jeszcze dobrze przeczytali na piecu czy czasem do ich pieca nie będzie potrzebny ekogroszek anie węgiel. Taki sprawdzony ekogroszek w szczecinie jest bardziej wydajny i nie trzeba go tak często dosypywać jak węgiel.

Znajomy doczytał,że tak naprawdę ich piec przyjmie i węgiel i ekogroszek także wybiorą wersję tańszą. Nie wiedzieli za bardzo jednak ile takiego opału będzie im potrzeba na to by wytrzymało cały sezon grzewczy. Sąsiad powiedział, że zawsze lepiej wziąć więcej.