Piękne wieże kwiatowe

W przestrzeni miejskiej często wykorzystuje się liczne rozwiązania, które pozwalają na wprowadzenie elementów kwiatowych, mających na celu ożywienie danej przestrzeni, nadanie jej pewnych kolorów. Oczywiście, ze względu na fakt, iż przestrzeń miejska najczęściej jest ogólnodostępna dla ludzi, konieczne jest wykorzystanie różnych konstrukcji, na których zostaną umieszczone kwiaty.

Konstrukcja wieży kwiatowej

wieże kwiatoweJedną z konstrukcji, która często jest wykorzystywana w mieście, jest wieża kwiatowa. Jest ona chętnie umieszczana, np. w pobliżu instytucji miejskich, którym zależy na tym, by otoczenie danego budynku prezentowało się w estetyczny sposób. Wieże kwiatowe pozwalają nie tylko na ustawienie kwiatów i stworzenie ciekawej aranżacji, ale również sprawiają, że jest to konstrukcja w pełni bezpieczna. Najczęściej wieża kwiatowa realizowana jest przy wykorzystaniu materiałów cechujących się dużą odpornością na uszkodzenia i oddziaływanie czynników zewnętrznych, np. czynników atmosferycznych. Z tego też powodu wieże kwiatowe bardzo często są konstrukcjami betonowymi. Wykorzystanie betonu do zrealizowania wieży kwiatowej sprawia, że cechuje się ona dużą trwałością i nie ulegnie przewróceniu wskutek oddziaływania, np. silnego wiatru. Wieża skonstruowana jest tak, by możliwe było ustawianie na kolejnych poziomach niewielkich kwiatów doniczkowych, co pozwoli na stworzenie pięknej kompozycji, w której obecne będą różne kolory.

Wieża zrealizowana jest w taki sposób, że bez większego problemu możemy dokonywać zmian kwiatów, które zostały wcześniej na niej ustawione. Jeśli więc umieszczamy na konstrukcji kwiaty sezonowe, a później chcemy wymienić je na inne kwiaty, które będą kwitły przez następne tygodnie, czy też miesiące, możemy dokonać tego szybko i bez większego problemu.