Pierwsza praca w agencji reklamowej

Kiedy kończyłam szkołę średnią wiedziałam jaki kierunek studiów chciałam podjąć. Udało mi się dostać na dzienne studia o kierunku Stosunki Międzynarodowe, o specjalizacji Turystyka Międzynarodowa. Jednak chciałam również rozpocząć zaoczne półtoraroczne studium, po którym mogłam otrzymać tytuł technika organizacji reklamy.

Czym zajmują się agencje reklamowe?

agencje reklamoweJako, że moim rodzinnym miastem jest Kraków, to miałam ogromny wybór wśród szkół policealnych. Po skończeniu studium i obronieniu tytułu technika organizacji reklamy podjęłam pracę u znajomego, który miał najlepsze agencje reklamowe w Krakowie. Z racji tego, że praca kolidowała z moimi studiami dziennymi postanowiłam przenieść się na studia zaoczne. Jako że reklama zawsze była moim konikiem odnalazłam się tam od razu. Nasz zespół tworzyło sześć młodych osób, z którymi potrafiliśmy się dogadać bez słów. Z każdym miesiącem mieliśmy coraz więcej zleceń, a tym samym większe zarobki. Coraz częściej dostawaliśmy zapytania o oklejanie samochodów. Dlatego w związku z tym podjęliśmy współpracę z firmą, która się tym zajmuje. My tworzyliśmy grafikę i przygotowywaliśmy materiały do wydruku. U zaprzyjaźnionej drukarni zlecaliśmy wydruk materiałów, a później wszystkie naklejki były przekazywane do firmy od oklejania samochodów. W firmie mojego znajomego pracowałam przez prawie cztery lata dopóki nie ukończyłam studiów. Po tym czasie postanowiłam otworzyć własną agencję reklamową. I zrobiłam to w odpowiednim momencie ponieważ mój znajomy wyjechał za granicę na stałe i postanowił przekazać mi wszystkich swoich dotychczasowych klientów.

 

Jestem mu za to bardzo wdzięczna, bo tak naprawdę to dzięki niemu moja firma prosperuje do dnia dzisiejszego. Moja rodzina śmieje się ze mnie, że jestem w czepku urodzona bo akurat miałam takie szczęście. Być może coś w tym jest.