Pomoce dydaktyczne w pracowni językowej

Kończące się wakacje to czas przygotowywania się na pierwsze zajęcia przez uczniów oraz nauczycieli. Ustalanie planów lekcji oraz kupowanie potrzebnych książek. Jednak sala lekcyjna również powinna być odpowiednio przygotowana w zależności od przedmiotu jaki będzie w niej nauczany. Co powinno znaleźć się w sali językowej? 

Wyposażenie sali językowej w szkole 

wyposażenie sali do nauki językówW szkole nauczane języki to głownie angielski oraz niemiecki. W wielu szkołach do obydwu z tych przedmiotów są osobne sale. Jednak w każdej z tych sal muszą znaleźć się odpowiednie pomoce dydaktyczne, które ułatwiają naukę dzieciom oraz prowadzenie zajęć nauczycielowi. Wyposażenie sali do nauki języków to przede wszystkim słowniki. Znajdują się w niej również tablice z gramatyką, odmianą przez osoby oraz prostymi zwrotami. Często jako element dekoracyjny możemy w takiej sali dostrzec flagi danego kraju, w którym ten język jest językiem urzędowym lub kraju z którego się on wywodzi. Popularne w takich salach jest również powieszenie mapy danego kraju, oraz zdjęć z najciekawszych miejsc i zabytków. Wszystko po to, aby zachęcić ucznia do nauki języka oraz często kultury tego kraju. W sali powinny znaleźć się też książki, podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń zadaniami. Nauczyciel, który będzie korzystał z różnych materiałów, szybciej zachęci ucznia na nauki jego przedmiotu, czyli w tym przypadku języka. W sali polonistycznej powinny znaleźć się również lektury, które dzieci omawiają wraz z nauczycielem.

W salach językowych nie powinno również zabraknąć rzutnika oraz projektora, ponieważ korzystanie z różnego rodzaju pomocy dydaktycznych w internecie może pomóc w zainteresowaniu się uczniów na lekcji. Prace multimedialne cieszą się w śród uczniów dużym zainteresowaniem i z chęcią oglądają przedstawiany tam zakres materiału do nauki.