Pomysł na biznes – produkcja nagrobków

Mój kolega szukał jakiegoś pomysłu na interes. Wcześniej prowadził już kilka biznesów i jakoś specjalnie mu nie wyszły. Jednak wycofywał się z nich w naprawdę dobrych momentach i dzięki czemu cały czas miał pieniądze na to by otworzyć coś nowego.

Nagrobki i ich tworzenie wymagają siły

nagrobkiMiał na przykład sklep w Warszawie, jednak szybko koło punkt, w którym stal powstała bardzo silna konkurencja w postaci galerii handlowej i nie było sensu dalej go prowadzić. Kolega cały czas prowadził jakieś interesy w województwie mazowieckim jednak z miernym skutkiem. Chciał teraz wrócić do Siedlec czyli do rodzinnego miasta i otworzyć coś tu na miejscu. Doszedł do wniosku, że zakład kamieniarski będzie dobrym pomysłem. On oczywiście będzie tylko zarządzał ewentualnie zajmie się obsługą klientów i zamawianiem towaru bo tak naprawdę nagrobki są dla niego obcym tematem. W mieście nie było takie zakładu z prawdziwego zdarzenia także miałby szansę by w końcu coś się udało. Starał jak najwięcej dowiedzieć się o tym interesie. Jakie nagrobki się teraz robi. I jakie nagrobki teraz przede wszystkim opłaca się robić. Ile kosztują materiały i sprzęt. I ile osób na początek musiałby zatrudnić. Okazało się, że w gruncie rzeczy nie jest to wcale taki łatwy biznes jak może wydawać się z boku. Teraz najbardziej popularne są ekskluzywne nagrobki a żeby je zrobić potrzeba naprawdę świetnego fachowca i dobrych materiałów. Materiały na takie nagrobki oczywiście można zamówić tylko nie wiadomo czy znajdzie dobrego fachowca. A nagrobki podwójne nie są tak popularne jak kiedyś.

Jednak trzeba to wszystko wiedzieć by móc spróbować prowadzić taki interes. Kolega dal ogłoszenie, że przyjmie do pracy kogoś kto pracował kiedyś w zakładzie kamieniarskim, może być nawet na emeryturze. Jednak niestety nie było żadnego odzewu.

Więcej informacji znajduje się na http://e-pomniki.pl