Porządkowanie elektroniki i sterowania produkcją

 

Nie cierpię bałaganu. Utrudnia on pracę i życie. Staram się zawsze utrzymywać porządek w stanowisku swojej pracy oraz w domu. Nie zawsze jest to możliwe, nie zawsze znajduje się czas na porządki. Wystarczy jednak wyznawać zasadę, że żeby nie musieć sprzątać wystarczy nie robić bałaganu. To najczęściej wystarcza, jednakże czasami potrzebny jest dodatkowy wysiłek by osiągnąć komfortowe warunki i cieszyć się czystością.

Porządkowanie instalacji elektrycznych

szafy sterowniczeW mojej pracy jest dużo urządzeń, które wymagają prądu. Poza tym wiele z nich połączonych jest sieciowo, za pomocą USB czy Jack. Komputery, drukarki,  czy same urządzenia produkcyjne generują ogromną ilość kabli. Plątają się one między nogami, na meblach, zabierają miejsce i plączą się. W ubiegłym miesiącu doszło do nieprzyjemnego incydentu- jeden z pracowników wywrócił się o taki kabel i złamał rękę. Długo naciskałem, aż w końcu szefostwo kupiło szafy sterownicze które porządkują produkcję i ograniczają plątaninę kabli. To duże ułatwienie, które dodatkowo uprzyjemniają pracę i zapewniają estetyczny wygląd. Zyskali na nim zarówno pracownicy jak i samo przedsiębiorstwo. Nawet zarząd firmy stwierdził, że faktycznie było to dobre rozwiązanie. Od tej pory nieformalnie awansowałem i mój głos jest częściej brany pod uwagę. Według najnowszych zapowiedzi mogę liczyć na podwyżkę Bardzo mnie to cieszy, chociaż przede wszystkim zależało mi na porządku i bezpieczeństwie moim i moich kolegów z pracy. Będę szukał kolejnych rozwiązań, które ułatwią mi realizację Tych celów.

Uporządkowanie kabli i maszyn produkcyjnych to mój pierwszy tak duży krok w mojej pracy dla rozwoju tej firmy. Chociaż pracuję w niej od niedawna to mogę się cieszyć pierwszym sukcesem. W zasadzie minimalnym wysiłkiem poprawiliśmy znacznie sytuację w zakładzie. Mam jednak wiele pomysłów na to, co można jeszcze ulepszyć by praca przynosiła nam nie strach i obrzydzenie, lecz przyjemność