Poszukiwania solidnej instalacji zraszającej

W tym roku przejęłam po moich rodzicach gospodarstwo rolne. Do tej pory rodzice głównie zajmowali się uprawą szklarniową warzyw i owoców. Postanowiłam to kontynuować. Jednakże, od razu zdecydowałam się trochę zmodernizować ich szklarnię. W pierwszej kolejności chciałam zamontować system zraszający. Udałam się do sklepu na poszukiwania takiego sprzętu.

Zalety instalacji zraszającej

instalacja zraszającaWiedziałam od mojej koleżanki, która miała w swojej szklarni taki system, że jest to duże ułatwienie dla rolników. Przede wszystkim dlatego, że instalację można ustawić w taki sposób, żeby w szklarni zawsze panowała odpowiednia temperatura i wilgotność. Włącza się ona automatycznie, gdy warunki spadają poniżej wskazanych. Dzięki temu, rośliny zawsze mają odpowiednie warunki do wzrostu. W sklepie z artykułami dla rolników znalazłam odpowiednie instalacje. Szczególnie jedna instalacja zraszająca bardzo mi się spodobała. Była ona wykonana z solidnych, nierdzewnych metalowych elementów. Instalacje można ustawić na dowolną wysokość. To co było dla mnie najważniejsze, to fakt, że posiada ona pompę za pomocą której można wtłaczać do instalacji nie tylko wodę, ale także płynne nawozy. Była ona dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Od razu ją zakupiłam. Szybko przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Jeszcze tego samego dnia zabrałam się za jej montaż.

Okazał się on bardzo prosty. Wszystkie potrzebne narzędzia były już dołączone do instalacji i nie musiałam niczego dodatkowo szukać ani kupować. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ system zraszający działał bez zarzutu. Instalacja okazała się nie tylko solidna, ale także wytrzymała na wszelkie uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niej nie musiałam już pamiętać o tym, żeby kilka razy dziennie sprawdzać wilgotność w szklarni.