Powroty do ojczyzny i samochód z OC sprawcy

Przyjazdy do Polski zawsze były moim ulubionym czasem w roku. Większość czasu spędzałem z dala od domu, na emigracji w Anglii, ale za to gdy wracałem tu na jakiś czas, mogłem pozwolić sobie na co tylko chciałem. Rezerwowałem sobie zawsze pokój w porządnym hotelu w moim mieście i pytałem, gdzie jest najbliższa wypożyczalnia samochodów osobowych.

Rozliczać jak samochód z OC sprawcy?

samochód z OC sprawcyPod wskazanym numerem telefonu dostawałem informację na temat tego, jak wygląda oferta danej firmy. Brałem sobie zawsze jakąś czarną limuzynę i woziłem się nią po całym Gdańsku. Generalnie przez ten czas odwiedzałem całą swoją rodzinę i znajomych – nie miałem zbyt wiele czasu, więc musiałem kumulować wszystkie spotkania do kilku dni. Każdy pytał się o samochód, na co ja z rozbawieniem mówiłem im, gdzie znajduje się wypożyczalnia samochodów, z której wziąłem auto. Oczywiście każdy początkowo myślał, że skoro pracuję w Anglii to zdążyłem się pewnie dorobić takiego samochodu, ale niestety nie było aż tak kolorowo. Miałem co prawda całkiem ładny samochód tam na wyspach, ale nie chciało mi się go tu sprowadzać. Wypożyczalnia samochodów osobowych wychodziła mnie co prawda znacznie drożej niż prom, ale miałem ten komfort, że nie musiałem martwić się o te nieznaczne różnice w cenach. Zawsze pytali, czy będę go rozliczał jako ładny samochód z OC sprawcy w Gdańsku. Nie wiem, czy każda wypożyczalnia samochodów ma takie reguły, ale ci starali się mnie poinformować o każdym detalu polskiego prawa obowiązującego w tym zakresie.

Okazywało się, że w Trójmieście wiele osób brało luksusowe samochody z wypożyczalni na OC sprawcy, po czym okazywało się, że ubezpieczalnia nie zamierza pokrywać kosztów drogiego samochodu. Na szczęście nie było to moim zmartwieniem – mój samochód stał bezpiecznie w garażu przy moim domu w Anglii.