Poznań dobrym miejscem na wesele!

W naszym kraju nie brakuje przepięknych i atrakcyjnych miejsc. Do takich regionów niewątpliwie należy Wielkopolska i Poznań. Województwo wielkopolskie jest drugim, co do wielkości województwem w Polsce. Jest nie tylko bardzo atrakcyjnym regionem dla amatorów sportów wodnych: żeglarzy i kajakarzy, dzięki wielu przepięknym jeziorom, malowniczym rzekom, ale także posiada wiele perełek architektonicznych- najpiękniejsze dwory i pałace.

zdjęcia ślubneBędąc w Wielkopolsce należy koniecznie obejrzeć takie atrakcje jak: Katedra Poznańska Św. Piotra i Pawła, Brama Poznania, Koziołki Poznańskie, Pałac w Rogalinie, Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu czy Arboretum Kórnickie i wiele innych. Nie sposób wymienić wszystkie. Pomiędzy jeziorem Jaroszewskim i Lutomskim położona jest malownicze miasteczko – Sieraków, w której warto zobaczyć między innymi Zespół klasztorny bernardynów, pozostałość Zamku Opalińskich z odrestaurowanym lewym skrzydłem i muzeum. Sieraków oferuje wiele miejsc noclegowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „noclegi Sieraków”.
Również imprezy okolicznościowe Poznań przyciągają wielu turystów.

Województwo wielkopolskie posiada wiele restauracji i sal weselnych, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Jeżeli wpiszemy w dowolną wyszukiwarkę internetową: „Sala weselna Wielkopolska” to wyświetli nam się mnóstwo miejsc, w których można zorganizować zarówno kameralne, mniejsze uroczystości, jak i bardzo duże, nawet ponad 300 osobowe imprezy weselne, w pałacach, dworkach, hotelach, zespołach pałacowo- parkowych czy domach weselnych. Niektóre z nich kuszą nie tylko świetnym jedzeniem, pięknymi wnętrzami, świetną zabawą, ale także bardzo atrakcyjnym położeniem, na przykład nad jeziorem, na samej plaży.