Praca sprzątaczki i sprzątanie firm

Sprzątaczkami zazwyczaj są kobiety. Stereotypowo utarło się, że to właśnie one najbardziej się do tego zajęcia nadają. Dlatego jeśli mamy gdzieś duży bałagan, wzywamy zaufaną sprzątaczkę. Czasem pracują one w firmach sprzątających, a niekiedy same mają własną działalność. Do ich obowiązków należą różne rzeczy.

Sprzątanie firm nie jest ciężkie

sprzątanie firmMożemy np. wyróżnić mycie okien. Gdy ja sama umyję sobie okna, zawsze zostają jakieś smugi. Sprzątaczka ma jednak tak dobre płyny i specyfiki, że okna aż lśnią. Tak samo jest gdy zmywa nam podłogi, czyści łazienki, piekarniki i zabrudzone płytki w łazience. Firma sprzątająca zazwyczaj ma kilka sprzątaczek i nigdy nie wiadomo, która akurat dziś do nas przyjdzie. Dlatego ludzie zazwyczaj wolą takie sprzątaczki, które same prowadzą swój biznes. Jeśli mamy sporo pieniędzy, możemy mieć taką pracownicę na pełen etat. Co drugi dzień mogłaby nam sprzątać dom, tak by wyglądał ładnie i schludnie. Jednak gdy mamy ograniczone fundusze, musimy większość rzeczy robić samodzielnie. Myślę, że ubożsi ludzie decydują się tylko na takie usługi jak np. pranie wykładzin, ponieważ do tego zazwyczaj potrzebne są profesjonalne sprzęty. Praca sprzątaczki to jednak nie samo porządkowanie domów i mieszkań. Czasem równa się z tym również sprzątanie firm. Zazwyczaj takie sprzątanie biur to stałe zlecenie. Dzięki temu taka osoba ma stały dochód i może spokojnie sobie pracować. W tym zawodzie ważne jest pozyskanie kluczowych klientów.

Są sprzątaczki zatrudnione na stałe w niektórych miejscach, ale mimo wszystko trzeba być w kilku, by godnie wyżyć. Wiele miejsc pracy dla takich osób ma Warszawa, ale zdecydowanie mniej będzie w małych miasteczkach. Dlatego trzeba raczej celować w większe obszary i bogatsze miasta. Wówczas możemy liczyć na płynny przypływ gotówki.

Więcej w temacie sprzątania biur można znaleźć na: http://www.imsgrupa.pl