Praca w Krakowie – poszukiwane zawody

 

 Co jakiś czas robi się listy zawodów poszukiwanych, w których pracujący zawsze znajdą zajęcie. Tam poszukujących pracy jest mniej niż miejsc w firmach. Przeciwstawiane są temu grupy zawodowe, które są zbyt liczne, czyli jest więcej chętnych niż miejsc pracy. Jak ta sytuacja zawodowa wygląda w dużym mieście, na przykład w Krakowie?

Praca dla informatyka w Krakowie

praca na terenie KrakowaZ pewnością praca na terenie Krakowa, tak jak i całego kraju, będzie czekała na absolwentów studiów informatycznych. Zajęcie znajdzie się dla każdego, czyli dla programistów, testerów, grafików komputerowych, analityków baz danych, czy dla twórców stron internetowych. Informatycy mogą liczyć na wysokie zarobki, sięgające nawet kilku tysięcy złotych za miesiąc, mogą też przebierać w ofertach, a także działać na własna rękę jako freelancerzy. Popularne są także zawody techniczne, takie jak spawacz, hutnik, czy specjalista od metalurgii. Mało kto chce się tym zajmować, a takie zawody są niezbędne w przemyśle i budownictwie. Firmy często oferują szkolenia, żeby przyuczyć ludzi do pracy, bo jest tak mało chętnych. Po przeciwnej stronie znajdują się takie zawody jak nauczyciel czy prawnik. Pedagogika jest niezmiennie popularnym kierunkiem, a że uczniów w szkołach ubywa zamiast przebywać to nie ma dla nich pracy. Prawników również jest nadprodukcja. Kierunek prawniczy jest i w szkołach prywatnych i państwowych, więc każdego roku mury uczelni opuszczają setki prawników, którym często trudno jest nawet znaleźć miejsce na staż.

Wybierając kierunek studiów na pewno warto jest zaznajomić się z danymi odnośnie potencjalnych możliwości pracy w naszym mieście. To na pewno pomoże nam dokonać właściwego wyboru, którego potem nie będziemy żałować. Im więcej chętnych do pracy, tym trudniej ją znaleźć.