Praktyczne sensoryczne przytulanki

Pojawienie się na świecie dziecka przeważnie całkowicie zmienia dotychczasowe życie rodziców, ponieważ od teraz jego potrzeby będą na pierwszym miejscu. Najlepsze ubranka, meble, akcesoria i zabawki z pewnością będą systematycznie kompletowane.

Jakie maskotki kupować małym dzieciom?

sensoryczne przytulankiW sklepach z zabawkami znajdziemy setki przeróżnych produktów dla noworodków i niemowlaków, kilkulatków, przedszkolaków czy uczniów. Każdy z nich jest dostosowany do konkretnego wieku dzieci, dlatego tą informacją trzeba się kierować przy ich wyborze. Dzieci bardzo szybko się rozwijają, dlatego też warto wspierać ich kolejne etapy nauki nowych umiejętności. Na początku maluchy uczą się panowania nad własnym ciałem i chwytania różnych przedmiotów do rączek. Na tym etapie doskonałe są sensoryczne przytulanki, które świetnie wpływają na małą motorykę. Są przede wszystkim bezpieczne, ponieważ w całości są wykonane ze sprawdzonych materiałów, a do tego są miękkie i lekkie. Mogą one być w formie kocyków z główkami i łapkami zwierzątek lub normalnych przytulanek. To co je wyróżnia na tle innych maskotek to to, że mają w różnych miejscach odmienną teksturę. Mogą to być łapki pokryte wypustkami, włochaty brzuszek czy doczepione do jej brzegów kostki, kółka czy inne bryły. Takie elementy pobudzają dziecięcą ciekawość i dostarczają maluchom mnóstwo nowych informacje wpływających na powstawanie tysięcy neuronów w mózgu. Stymulowanie mózgu dziecka poprzez zabawki sensoryczne jest świetną metodą na szybki rozwój nowych umiejętności.

Dostępne w sklepach przytulanki mogą również być w kształcie brył, na przykład kostek, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne w sprzedaży. Ważne żeby taka przytulanka miała sporo ciekawych i odmiennych elementów dostarczających konkretne bodźce.