Produkcja filmów krajoznawczych

 

 Nasz region jest mało znany pod względem krajoznawczym. Po prostu nie jest on dobrze wypromowany. Dookoła mamy mnóstwo pięknych terenów. Są lasy, łąki, jeziora, rzeki, ścieżki dydaktyczne, czy parki krajobrazowe. Jednak mało kto przyjeżdża do nas na weekend.

Produkcja filmowa i reklama regionu

bezkonkurencyjna produkcja filmowaDlatego też bardzo ucieszyłam się kiedy przeczytałam o tym, że w mojej okolicy ma być kręcony film krajoznawczy mający przyciągnąć odwiedzających turystów i sprawić, by region stał się bardziej atrakcyjny. Z pewnością bezkonkurencyjna produkcja filmowa, która będzie bezbłędnie wykonana stanie się atrakcyjną wizytówką regionu. Udało mi się także załapać pracę jako statystka w filmie. Miałam grać jedną z turystek przechadzających się na leśnych szlakach w różnych miejscach. Nie tylko była to fajna zabawa, ale także mogłam przy tym zarobić i miło spędzić czas. Film opierał się na tym, ze pokazywał zadowolonych turystów zachwyconych widokami z różnych miejsc. Był najwyższy szczyt regionu, największe jezioro, najdłuższa ścieżka leśna czy też najlepszy punkt widokowy. Moim zdaniem firma wykonująca film krajobrazowy dobrze wykonała swoja robotę. Wybrali nie tylko te miejsca o których można poczytać w internecie, ale także te, mniej znane, do których chodzą tylko lokalni mieszkańcy. Wszystkie miejsca były także podpisane w reklamie, więc było wiadomo co i jak. Całość może nie była zbyt oryginalna, ale przecież co można wymyślić ciekawego na pokazanie lasu?

Najważniejsze jest to, że technicznie rzecz biorąc wszystko było dobrze wykonane, sfilmowane, zmontowane i udźwiękowione. Z pewnością film powinien zachęcić do odwiedzenia naszego regionu niejednego turysty. Może w przyszłości powstanie kolejny film uwzględniający inne ciekawe miejsca, takie jak muzea, galerie czy skanseny.