Program magazynowy oczami informatyka

Od niespełna tygodnia pracuję jako informatyk. Niedawno dostałem zadanie od szefa, żeby usprawnić pracę w naszym magazynie. Postanowiłem zapoznać się szczegółowo jak wygląda zarządzanie magazynem w naszej firmie. Poszedłem do chłopaków, żeby mnie wprowadzili w program magazynowy jakim dysponują.

Program magazynowy mógł się przydać

program magazynowyOkazało się, że na magazynie nie mają żadnego oprogramowania i wszystkie dokumenty są w formie papierowej. Zdziwiłem się, ponieważ zabiera to mnóstwo cennego czasu. Uznałem, że takie zarządzanie magazynem nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o dostawy czy wysyłki nie są one zapisywane w systemie a jednie drukowane i wkładane do segregatorów. Postanowiłem szybko działać, żeby usprawnić zarządzanie magazynem w naszej firmie. Znam doskonały system wms, na którym swego czasu miałem okazję pracować. Poszukałem odpowiedniego rozwiązania, żeby usprawnić zarządzanie magazynem oraz aby zintegrować wszystkie dane. Dzięki temu zostanie zoptymalizowany czas pracy i na magazynie nie będzie już żadnych zaległości. Poinformowałem szefa, że jest wms program, który w znacznym stopniu zoptymalizuje pracę magazynu i należy w niego zainwestować. Wyjaśniłem mu, że zarządzanie magazynem będzie wtedy bardzo sprawne i nie będzie szans na jakiekolwiek błędy. Ewidencja wysyłek i dostaw jest bardzo istotna a system wms będzie w stanie wszystkie dane w doskonały sposób przechowywać i odpowiednio nimi zarządzać. Dodałem, że swego czasu obsługiwałem system wms i wiem dokładnie jak funkcjonuje.

Będę mógł przeszkolić pracowników magazynu, dzięki czemu zyskamy sporo czasu. Szef bardzo przychylnie zareagował na moją propozycję i zalecił mi aby pozyskać wms program do jego firmy. Zakupiłem oprogramowanie i przeszkoliłem pracowników magazynu.

Czytaj więcej na: cbis.pl