Projektowanie okularów dla salonu optycznego

Jak jeszcze chodziłam do podstawówki to chciałam zostać znaną projektantką. Nie interesowały mnie ubrania tylko okulary. Sama noszę okulary korekcyjne, ponieważ mam wadę wzroku i dlatego moje zainteresowania poszły właśnie w tym kierunku.

Salon optyczny zainteresował się moimi projektami oprawek

salon optycznyU nas w Bydgoszczy jest świetna poradnia okulistyczna, gdzie przyjmuje naprawdę dobry okulista dziecięcy. Od zawsze do niego chodziłam na badanie wzroku i byłam zadowolona. Kiedy już byłam dorosła to przyjmował mnie inny optyk, z którym się zaprzyjaźniłam. Pewnego razu zdecydowałam, że zaprojektuję dla siebie okulary. Znalazł się nawet rekomendowany salon optyczny z Bydgoszczy, które je dla mnie wykonał. Optyk, który tam pracuje był zachwycony moim wzorem i zapytał czy byłabym w stanie wykonać jeszcze jakieś inne wzory. Miałam cały zeszyt z ciekawymi wzorami własnego autorstwa i mu go pokazałam. Od razu zaoferował mi współpracę. Wykonuję projekty okularów dla klientów, którzy odwiedzają jego salon optyczny. Są to bardzo bogate i znane osoby, które cenią sobie rzeczy wyjątkowe. Zawsze jak optyk wykona swojemu klientowi badanie wzroku to kieruje go do mnie, bym zaprojektowała dla niego jakieś wyjątkowe okulary. Wystarczy, że spojrzę na twarz człowieka i od razu wiem jakie okulary będą do niego pasowały. Jestem w stanie od razu wyobrazić sobie ich kształt oraz kolor. Moje projekty stały się znane w całej Bydgoszczy i interesowała się mną nie jedna poradnia okulistyczna.

 

Oczywiście ten salon optyczny oferował mi naprawdę świetne pieniądze, dlatego postanowiłam współpracować z nim na wyłączność. Optyk, który jest właścicielem bardzo dbał o mój komfort pracy i zapewniał mi wszystkie niezbędne narzędzia. Cenię ten salon optyczny, ponieważ dzięki niemu mogę realizować swoje pasje z dzieciństwa i zarabiam na tym pieniądze