Przekazanie 1% podatku wiele znaczy

Pomaganie jest na czasie. Brzmi trochę jak hasło reklamowe, ale tak właśnie dziś jest, że pomaganie stało się po prostu modne. Pomagają celebryci, sportowcy, duże koncerny będącą fundatorami. Wszystkie te działania mają szczytny cel, ale czy zawsze są bezinteresowne, nie wiemy. Z drugiej strony w definicji słowa „pomoc” nie ma mowy o tym, aby musiała być wielkoduszna.

Jak i dlaczego przekazywać 1% podatku?

przekaż 1 procent podatkuSposobów na pomoc jest mnóstwo. Najprostszym jest wsparcie finansowe, które jest często najbardziej wymierne. Ale użycie swoich kwalifikacji czy umiejętności, aby kogoś poratować też jest pomocą – jak i wiele innych form. Najbardziej powszechną jest podarowanie komuś corocznego podatku. Jeśli chcesz pomóc finansowo, ale niekoniecznie chcesz to mocno odczuć lub nie masz pewności, gdzie przekazać pieniądze, aby nie natknąć się na oszustwo, przekaż 1 procent podatku, wypełniając PIT. Każdego roku mamy możliwość podarować część tego, co zarobiliśmy komuś potrzebującemu. Jest to forma wygodna i pewna. Już od grudnia zaczynają się banery reklamowe, ulotki czy maile od osób lub instytucji potrzebujących wsparcia finansowego. Wystarczy wybrać, czy chcielibyśmy pomóc osobie ciężko chorej, niepełnosprawnej, domowi dziecka, zwierzętom czy oddać swój podatek na jeszcze inny cel. Jest to forma pomocy, która nie kosztuje nas wiele wysiłku. Wystarczy podać podczas rozliczania PIT odpowiedni numer, a pieniądze trafią na konto wybranej placówki czy osoby.  

Pomoc jest nie tylko czymś dobrym dla osób, którym pomagamy, ale jest też dobra dla nas samych. Wewnętrznie cieszymy się, gdy udaje nam się komuś pomóc. Z natury jesteśmy dobrzy, a pomaganie jest jednym z przejawów tej cechy. Dlatego zamiast oddawać sprawę samej sobie, zainteresujemy się i sami zdecydujmy, komy podarujemy część naszej całorocznej pracy.