Przytulanka dla niemowlaka

W wyprawce dla małego dziecka nie może zabraknąć wózka, łóżeczka, przewijaka, kocyka, ubranek i miękkich przytulanek. Karuzela zamontowana nad łóżeczkiem pobudzi malucha, a pluszowa maskotka pozwoli przytulić się i wyciszyć w ciężkich i samotnych chwilach.

Jaką przytulankę kupić dla niemowlaka?

przytulanki dla niemowlątDzieci lubią miękkie i pluszowe przedmioty, które ściskają i przytulają. Ulubione maskotki często towarzyszą im we wszystkich przygodach i wyprawach do późnego wieku dziecięcego. Te stare, wytarte pluszaki są najlepsze, bo były z maluchem od samego początku. Przytulanki dla niemowląt to najczęściej słodkie misie, czy małe kocyki z rączkami, nóżkami i miękkimi główkami w kształcie zajączków, czy kotków. Taka przytulanka nie zrobi dziecku krzywdy i nie sprawi dyskomfortu podczas snu. Wszystkie elementy są uszyte z bezpiecznych dla dziecka materiałów, które są odporne na uszkodzenia i ewentualnej rozerwania. Dla małych dzieci kupujemy niewielkie maskotki, aby maluch mógł je samodzielnie trzymać i przenosić, a dla większych dzieci możemy kupować cięższe pluszaki. Choć niemowlę w pierwszych miesiącach najbardziej potrzebuje mamy i jej bliskości, to przytulanka z pewnością się przyda, kiedy dziecko zostanie położone do łóżeczka i będzie musiało zostać samo. Na początek wystarczy zakupić jedną pluszową zabawkę, ponieważ maluch i tak i tak nie będzie nią aż tak zainteresowany w pierwszych tygodniach. Ważne aby przytulanka nie zawierała elementów, które można łatwo oderwać i połknąć, ponieważ to grozi zakrztuszeniem.

Sklepy zabawkowe pękają w szwach od natłoku różnych zabawek i przytulanek, dlatego nie będziemy mieli problemu z wyborem. Jednak warto sprawdzać przed zakupem, czy przytulanka, którą chcemy nabyć, posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i czy może się nią bawić niemowlak.