Psycholog moim wymarzonym zawodem

 

Już gdy byłam małą dziewczynką, wiedziałam co chcę robić w życiu. Moim marzeniem było pójść w ślady matki i również jak ona, zostać psychologiem. Jako 8-10 latka, gdy tylko nauczyłam się płynnie czytać,pożyczałam sobie książki mamy i czytałam od deski do deski wszystkie psychologiczne poradniki. Bardzo mnie to interesowało i marzyłam już o tym, by pójść na studia.

Praca psychologa od podszewki

psycholog poznańGdy udało mi się jakoś przejść przez liceum i maturę z matematyki, byłam bardzo zadowolona, bo w końcu mogłam iść na studia. Studia minęły mi bardzo miło i szybko. Teraz psycholog poznań to mój zawód, który sobie wymarzyłam i który udało mi się osiągnąć. Mam swój mały gabinet w centrum miasta. Uważam, że każdy człowiek jest bardzo ciekawy i inny. Każdy przypadek muszę rozpatrywać indywidualnie. Czasami ten sam problem u kilku osób może mieć zupełnie inne podłoże. Fascynuje mnie praca z ludźmi, uwielbiam pomagać i zawsze jestem usatysfakcjonowana, kiedy pacjenci przychodzą do mnie z kwiatami i dziękują za pomoc i serce, jakie im okazałam. Dzięki temu co robię, odkrywam też sama siebie każdego dnia. Dowiaduję się czegoś o innych, ale też i o sobie samej. Jestem zadowolona, że udało mi się dostać taką pracę, jaką zawsze chciałam mieć. Pracuję z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi. Nie ma jakiegoś szczególnego podziału. Do dzieci jednak trzeba podchodzić inaczej, o wiele delikatniej. One często nie zdają sobie problemu z tego, że coś jest nie tak, więc trzeba pracować z nimi bardzo ostrożnie.

Mam nadzieję, że moi pacjenci, którzy zakończyli terapię, będą wieść spokojne i szczęśliwe życie. Zawsze jestem szczęśliwa, gdy uda mi się komuś skutecznie pomóc. Czasami już sama rozmowa wystarczy, aby człowiek poczuł zrozumienie i żeby jego stan zdrowia psychicznego się poprawił.