Referat na temat domowych elektrowni

Cześć wam…, ale mam duży problem, wiecie? Mam na jutro napisać referat na zajęcia z geografii o alternatywnych źródłach otrzymywania energii i nie mam na to pomysłu. Siedzę już kilka godzin przed monitorem komputera i dalej nie wiem, jak do tego podejść. Wiedzę mam już całkiem sporą.

Własna elektrownia wiatrowa i słoneczna – jak to działa?

własna elektrownia słonecznaNa przykład wiem, czym są i jak działają panele fotowoltaiczne, czytałam o tych wszystkich wiatrakach i tak dalej, ale mimo wszystko mam pustkę w głowie. Nie wiem w ogóle jak zacząć. Referat ma mieć aż cztery strony A4, a ja mam napisane zaledwie cztery linijki… Nie jest dobrze. Mam nadzieję, że pomożecie zarysować mi jakąś koncepcję. Ja na przykład myślałam już sobie, żeby na początku opisać panele słoneczne, oraz to jak działają te wszystkie generatory związane właśnie z energią słoneczną. Chciałam, też przedstawić, na jakich zasadach działa taka własna elektrownia słoneczna. Nie wiem jednak czy dobrze kombinuję? Potem tym samym śladem chciałam opisać rozwiązania dotyczące energii pochodzącej z wiatru, jako przykład chciałam oczywiście podać, te wiatraki, które na pewno każdy z was już kiedyś widział! No i chciałam na końcu opisać również, jak działa ta własna elektrownia wiatrowa. Potem muszę przedstawić jak działa energia pochodząca z wody. Wiecie, co w liceum jest jednak strasznie ciężko. W gimnazjum to było nie do pomyślenia, żeby Pani kazała komuś napisać wypracowanie, czy też referat na cztery strony, no chyba, że z polskiego, ale to też tylko niektórzy takie wypracowania pisali.

 

A tutaj mamy pierwszy właściwie tydzień nowego roku szkolnego. Pierwsze dni w liceum i już takie zadania. Jestem zupełnie załamana. Mam nadzieję, że mi troszeczkę pomożecie, bo to zadanie to już na jutro, a nie chciałabym w pierwszym tygodniu dostać jedynki!

Gdyby ktoś szukał pomocnych informacji na temat fotowoltaiki i elektrowni wiatrowych polecam stronę http://wlasnyprad.eu