Rekuperacja – inwestować czy też nie?

 

Chcąc wybudować dom, szukamy rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli w przyszłości zaoszczędzić. Takim też rozwiązaniem jest rekuperacja często nazywana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Czy opłaca się inwestować w rekuperację?

rekuperacja częstochowaDlaczego właśnie rekuperacja? Przecież jest wiele innych rozwiązań, które pomogłyby nam zaoszczędzić. Jednak w przypadku wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ograniczamy utratę ciepła do minimum. To oznacza spore oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki systemowi rekuperacji koszty mogą zmniejszyć się nawet o 40%. Poza tym rekuperacja Częstochowa zapewni nam dopływ świeżego i czystego powietrza przez całą dobę co znacznie wpłynie na komfort naszego życia. Dodatkowo przy zakupie rekuperatora o odpowiedniej mocy będziemy mogli sami decydować o ilości nawiewanego powietrza. Dzięki temu nawet przy dużej ilości osób w naszym budynku nie będziemy musieli martwić się o jego ilość. Należy jednak pamiętać o tym, aby regularnie, czyli raz na cztery miesiące wymieniać filtry w rekuperatorze, które zatrzymują wszystkie zanieczyszczenia. Warto również raz na trzy lata sprawdzić stan całego urządzenia. Jeśli będziemy dbać o cały system rekuperacji to znaczy będziemy regularnie wymieniać filtry oraz sprawdzać stan urządzenia to będziemy mogli przez wiele lat cieszyć się czystym i świeżym powietrzem. Należy również pamiętać o wyborze doświadczonej firmy zajmującej się montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ponieważ tylko wtedy mamy pewność że będzie dobrze działał.

Osobiście uważam, że warto inwestować w rekuperację, ponieważ nie tylko zaoszczędzimy, ale również znacznie poprawiły swój komfort życia, dzięki czemu będziemy lepiej się czuć. Unikniemy również nieprzyjemnych zapachów, które dostają się do naszego domu przez otwarte okno.