Rolety, które zastępują firany

 

O tym, że funkcjonalność rolet jest w stanie zastąpić zasłony i doskonale sprawdza się w nowoczesnych przestrzeniach, które charakteryzują się niewielkim metrażem, nie trzeba nikogo przekonywać. W ostatnim czasie producenci rolet postanowili jednak pójść krok dalej i stworzyli produkt, który jest w stanie zastąpić nie tylko zasłony, ale również i firany.

Rolety na dzień i na noc

rolety noc i dzieńProduktem, o którym mowa są oczywiście specjalne rolety noc i dzień. Są to rolety, w których zostały zastosowane dwa typy przesłon, które występują naprzemiennie i przy odpowiednim operowaniu roletą, jesteśmy w stanie regulować ilość światła słonecznego, wpadającego do naszego pomieszczenia. Jednocześnie rolety te, doskonale ukrywają nas przed wzrokiem osób, które mogłyby – celowo lub nieświadomie – zaglądać do naszego mieszkania, kiedy sobie tego nie życzymy. Rolety typu dzień i noc produkowane są w różnych rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do okien charakteryzujących się różnorodną szerokością i długością. Dodatkowo, rolety tego typu dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co również pozwala nam wpływać na ilość przepuszczanego światła. Kolorystyka rolet jest także ważna z punktu widzenia stylistyki naszego pomieszczenia. Dostępność rolet zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach zdecydowanie ułatwia nam decyzję związaną z wtopieniem rolet w tło naszego pokoju lub ich wyróżnieniem.

Na rynku znaleźć możemy oczywiście propozycje rolet na dzień i na noc od różnych producentów. Bardzo często rolety te różnią się między sobą wykończeniem, dodatkami w projekcie, ale na pewno nie samą koncepcją, która zawsze opiera się na zastosowaniu dokładnie tych samych rozwiązań. Warto więc wybrać taki projekt, który najbardziej odpowiada naszym gustom.