Rowerek 2w1 dla malucha

Nie ma raczej dziecka, które nie marzyłoby już od najmłodszych lat o posiadaniu własnego rowerka oraz o szybkiej nauce poruszania się na nim. Jako rodzice powinniśmy zadbać, aby rower był odpowiednio dobrze dopasowany do wzrostu i wagi dziecka, tak by jazda na nim była prawdziwą przyjemnością i radością dla naszego malucha.

Jaki rowerek biegowy wybrać?

rowerek biegowy 2w1Do najbardziej popularnych i sprawdzonych rowerków dla najmłodszych dzieci należą niezawodne rowerki biegowe, które często okazują się świetnym prezentem na drugie urodzinki maluszka. Są one przede wszystkim odpowiednim przygotowaniem do przyszłej jazdy na normalnym rowerze z łańcuchem oraz pedałami. Rowerek biegowy 2w1 przeznaczony jest w szczególności dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, które nie mają jeszcze dobrze wyćwiczonej równowagi. Rowerek biegowy ma w sobie wiele pozytywnych zalet m.in.: uczy balansu ciałem, ćwiczy koordynację ruchową i poczucie rytmu. Najważniejszą jednak funkcją rowerka biegowego są jego potrójne koła, które zapewniają stabilną postawę oraz bezpieczeństwo chroniąc przed niekontrolowanym upadkiem. Gdy dziecko nabierze pewności w poruszaniu się, w łatwy sposób możemy przekształcić rowerek 3 kołowy na 2 kołowy. Aby dobrze dopasować rozmiar do wieku dziecka, należy przy zakupie podać wzrost oraz wagę malucha, ponieważ rowerek nie może być zbyt mały lub za duży. Jego waga powinna być lekka, tak by dziecko nie miało problemu z poruszaniem się.

Rowerki dla najmłodszych zachęcają wyrazistym kolorem, wzorem oraz różnymi dodatkowymi gadżetami. Maluch już od pierwszego wejrzenia z pewnością się w nim zakocha. Dzieci chętnie będą spędzały czas na świeżym powietrzu organizując wyścigi na rowerkach podczas spacerów z rodzicami. Z pewnością będzie to świetna zabawa dla wszystkich.