Różne rodzaje pojemników na tusz do drukarki

Prowadzę sklep z drukarkami oraz wszelkimi akcesoriami do nich. W sprzedaży mam też papier do drukowania oraz wszelkiego rodzaju tusze. U mnie też można przynieść zepsuty sprzęt i jak się da go naprawić to mój pracownik to zrobi, a jak nie to utylizujemy za drobną opłatą. Zazwyczaj kupują u nas tusze oraz papier do drukowania. Można u mnie kupić oryginalne tusze lub zamienniki.

Kupowanie zamiennika tuszów oryginalnych

tusze canonWiele osób decyduje się na zakup tuszy nie oryginalnych tak zwanych zamienników. Są one tak samo skuteczne i dobre co te oryginalne, a cenowo są tańsze. Więc jeśli ktoś nie chce przepłacać to kupuje je. Oryginalne tusze też są dobre i je też ludzie kupują. Nie zawsze na stanie mam zamienniki. Trzeba zaznaczyć, że nie ma uniwersalnych pojemników na tusze, że kupi się jeden i można go włożyć do różnych drukarek. Każdy producent drukarki stworzył unikalny wzór pojemników na tusze, tak by pasowały one tylko do jednego modelu drukarki. Przykładowo mamy tusze hp, tusze canon i wiele innych. Ale żeby było jeszcze ciekawiej to tusze określonej marki mogą mieć różne oznaczenia numeryczne. Przecież dany producent nie produkuje jednego modelu drukarki zwłaszcza, że co roku tworzone są nowsze modele, które są lepsze od poprzedniej wersji. Ten numer umieszczany jest wewnątrz drukarki zarówno na tuszach jak i w miejscach, gdzie wkładane są pojemniki, tak by w przypadku wyrzucenia pojemników z tuszem byśmy jednak mogli zajrzeć do drukarki i zobaczyć ten numer. Znając numerację nie musimy brać ze sobą pustych pojemników z tuszem do sklepu i nie musimy wcale też mówić jaki mamy model drukarki by kupić nowy tusz.

Co jakiś czas musimy kupować nowe pojemniki z tuszem. Jedni mogą kupować tylko czarny lub kolorowe tusze. Każdy pojemnik jest oznaczony specjalnym numerem, przypisanym do konkretnego modelu drukarki. Nie znajdziemy na rynku pojemników z tuszem uniwersalnych, ale możemy znaleźć odpowiednie zamienniki, które są tańsze od oryginałów.