Różne szafki podumywalkowe

 

Przez wiele lat, przestrzeń znajdująca się pod naszą umywalką w łazience, pozostawała kompletnie niezagospodarowana. Zgodnie z wkraczającą do naszej świadomości potrzebą optymalizowania wykorzystania posiadanej przestrzeni, producenci wyposażenia łazienkowego zaczęli proponować nam szafki dopasowane do wielkości naszych umywalek.

Dobieranie odpowiedniej szafki pod umywalkę

szafki łazienkowe podumywalkoweAktualnie na rynku znajdziemy różne szafki łazienkowe podumywalkowe. Oznacza to, że przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu konkretnego produktu, powinniśmy przeanalizować kilka kwestii, odnosząc je do naszej przestrzeni łazienkowej. Po pierwsze, musimy stwierdzić, czy nasza łazienka jest duża, czy też raczej wydaje się nam mała. Czy po umieszczeniu wszystkich niezbędnych sprzętów, pozostanie nam dużo przestrzeni? Jeśli tak, możemy zdecydować się, np. na dużą umywalkę, pod którą wstawimy stojącą szafkę. Szafki stojące, jeśli chodzi o szafki podumywalkowe, mogą mieć widoczne nóżki, lub kompletnie ukryte, mogą składać się z szuflad, a mogą też z być zbudowane w taki sposób, że w środku dostaniemy wolną przestrzeń, ukrytą za parą szafkowych drzwi. Szafki stojące zazwyczaj dostosowane są szerokością do szerokości umywalki. Jeśli zaś zależy nam na tym, by nasza szafka była szersza niż nasza umywalka, dzięki czemu zyskamy dodatkową płaszczyznę do zagospodarowania, np. na akcesoria związane z kosmetykami, lepszym wyborem wydaje się być szafka podwieszana, która dostępna jest w różnych szerokościach i kształtach.

Kiedy nasza łazienka jest mała, rozsądnym wyborem będzie zakup niewielkiej umywalki i dopasowanej do niej szafki stojącej. Mała umywalka daje nam również możliwość zakupu szafki podwieszanej, która będzie dopasowana szerokością do szerokości umywalki, więc tak naprawdę wybór zależy tylko od nas.