Ścisłowiec i oprogramowanie cad cam

Mój brat zawsze należał do umysłów ścisłych. Był to człowiek wyjątkowo uzdolniony pod względem matematycznym, i naprawdę zaskakiwała mnie jego absolutna niechęć by iść na studia i to rozwijać.

Oprogramowanie cad cam jest skomplikowane

oprogramowanie cad camGdyby poszedł na politechnikę albo inne prestiżowe studia, z pewnością wkrótce należałby do absolutnej elity kraju pod względem zarobków. On jednak uparł się, że to wszystko niepotrzebne. Ukończył dwa kursy związane z informatyką – na pierwszym uczył się czym jest cnc program, jak go napisać, od czego służy i o czym trzeba pamiętać tworząc go lub modyfikując już istniejące. Drugi kurs dotyczył innego rodzaju aplikacji – zwała się ona oprogramowanie cad cam i była nieco bardziej skomplikowana. Brat stwierdził, że to tylko strata pieniędzy i czasu – o wiele łatwiej będzie wyjechać za granicę, pracować za ich najniższą, odkładać ile się da i tam otworzyć biznes. Naprawdę nie wiedziałem jak mu to wyperswadować. Jego wyniki matur były powalające 0 właściwie ze wszystkiego osiągnął powyżej dziewięćdziesiąt pięć procent, a z rozszerzonej matury udało mu się zdobyć całe sto procent. Wszyscy pytali go gdzie zamierza iść na studia a on odpowiadał, że jeszcze musi się zastanowić, ponieważ każdy komu powiedział wprost, że nigdzie nie idzie, nie dawał mu spokoju, tylko non-stop marudził mu o konieczności zdobycia tytułu naukowego.

Dla tych ludzi w dalszym ciągu był to jedyny wyznacznik sukcesu w życiu. Dobrze prosperujący na rynku przedsiębiorca bez studiów w ich hierarchii był gorszy niż nauczyciel na pół etatu z magistrem.