Shisha, co to?

W dzisiejszych czasach, słysząc o używkach większość osób zdecydowanie woli unikać tego tematu, gdyż oczywiście przyjęte jest iż to szkodzi. Żaden lekarz na pewno nie zaleci nam ich stosowania. A czy kiedykolwiek ktoś słyszał o shishy? Jest to przedmiot, który wykorzystywany jest do palenie tytoniu, w innym przypadku nazywanym melasą. Sam sposób jest bardzo ciekawy dlatego postaram się go lekko przybliżyć oraz może i zachęcić do spróbowania, ale oczywiście z głową.

Shisha, palenie tytoniu

sklep z shishąPalenie tytoniu w dzisiejszych czasach jest na prawdę urozmaicone, ze względu na to iż w sklepach możemy dostać papierosy zwykłe, mentolowe, smakowe, jak i urozmaicone np. czekoladą. Oczywiście nie tylko smak się zmienia, sposoby na palenie tytoniu także, wielu z nas słyszało może o czymś takim czym jest shisha. Ogólnie jest to specjalnie wykonana fajka wodna, która wykorzystuje się do palenia tytoniu. Nie jest to sposób nowy, gdyż jest bardzo dobrze poznany w krajach arabskich gdyż w tamtych rejonach stosuję się ich bardzo często. A gdzie możemy dostać taki przedmiot, zdecydowanie nie będzie problemu abyśmy go zakupili w miejscu jakim jest sklep z shishą, na rynku można znaleźć wiele saloników tytoniowych jak i może większych centrów o takiej tematyce, w związku z czym tam na pewno znajdziemy wzór, który nam się spodoba i zdecydowanie posłuży nam do palenia tytoniu. Aby przybliżyć budowę shishy, trzeba zaznaczyć iż jest zbudowana z dzbana szklanego, który często bywa ozdobiony elementami orientalnymi, służy on jaki filtr przez, który przechodzi dym. Metalowa najczęściej rura nakładanej na wierzch, która stanowi za część umożliwiającą doprowadzenie powietrza i odprowadzenie dymu. Oraz oczywiście wężyk inaczej jakaś elastyczna rurka, którą umieszczamy w ustach i przez nią zaciągamy się dymem.

Aby doświadczyć przyjemności jaką już od wielu wielu lat doświadczają Arabowie poprzez spożywanie tytoniu w sposób z wykorzystaniem fajki wodnej, wystarczy wybrać się do sklepu z shishą i sobie taki sprzęt zakupić, nie powinien on stanowić dużego wydatku a zdecydowanie może nam umilić wieczory.