Siatka przeciw ptakom

Natarczywe ptactwo daje się we znaki nie tylko sadownikom, ale i zwykłym ludziom, mającym na swojej posesji drzewa i krzewy owocowe. Dziś jednak mamy możliwość ich ochrony przed ptakami, aby ograniczyć straty w zbiorach. Warto dodać, że nasz ogród nie musi wyglądać jak jedno pole namiotowe, ponieważ mamy możliwość wyboru dowolnego koloru siatki.

Zabezpieczenie przed ptakami

ogrodowa siatka na ptakiJednym z opisanych wyżej zabezpieczeń jest ogrodowa siatka na ptaki. Producenci oferują siatki wykonane z trwałego materiału polietylenowego czyli, który będzie nam służył przez długie lata. Tkanina wykonana z gęstych oczek skutecznie ochroni przed niechcianymi intruzami min. szpakami, wróblami. Polietylen stanowi wytrzymałą odmianę tworzywa sztucznego, który jest odporny na czynniki zewnętrzne tj. woda, niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Siatka, a raczej jej splotka wykonana jest z dwóch połączonych ze sobą, bardzo wytrzymałych żyłek. Jej zamontowanie nie będzie stanowiło problemu ze względu na lekkość. Siatka ogrodowa na ptaki nie musi wyglądać nieestetycznie ze względu na możliwość wyboru jej kształtu. Najczęściej wybieranym jest kształt rombu. Nie musimy obawiać się o zniszczenie gałęzi, czy zgniecenie rośliny, ponieważ siatka ogrodowa na ptaki jest bardzo elastyczna, zatem dopasowuje się do kształtu drzewa lub krzewu. Montaż takiej siatki wymaga poświęcenia pewnej części czasu, jednak nie będzie zbyt skomplikowany.

Siatki przeciw ptakom niewątpliwie mają sporo zalet. Przede wszystkim sprawimy, że nasze zbiory owoców będą bogatsze. Zaletą wartą uwagi jest także szybkość oczyszczania siatki, ponieważ w przypadku ubrudzeń wystarczy ją opłukać wodą – nawet zwiniętą. Pamiętajmy jednak, aby wybierać producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości.