Skleroterapia czyli zabieg usuwania żylaków

W medycynie stosuje się coraz to nowsze zabiegi, które są skuteczne i poprawiają wygląd. Wśród nich na uwagę zasługuje np. skleroterapia. Jest to zabieg, który polega na zamykaniu naczynek krwionośnych. Skleroterapia jest zabiegiem bezoperacyjnym, co oznacza, że nie dochodzi tutaj do interwencji chirurgicznej.

Nastrzykiwanie żył specjalnym środkiem obliterującym

zamykanie naczynek lublinŻylaki pojawiają się przede wszystkim u osób starszych, ale nie tylko. Nawet młode kobiety skarżą się na żylaki, które szpecą nogi – zwłaszcza kiedy są w ciąży. Obciążenie nóg jest wtedy bardzo duże i dochodzi do powstania żylaków. Na szczęście można z tym walczyć, korzystając z takich metod jak właśnie skleroterapia. Ta nieoperacyjna metoda pozwala nie tylko na leczenie naczynek, żylaków, ale też poszerzeń żylnych. Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej ma w swojej ofercie takie zabiegi jak zamykanie naczynek lublin – warto jednak wiedzieć, na czym taki zabieg polega i kto może z niego skorzystać. Do usuwania naczynek stosuje się specjalny środek obliterujący. To właśnie tym środkiem nastrzykiwane są żyły, które szpecą nogi i inne części ciała. Zadaniem środka obliterującego jest drażnienie ściany wewnętrznej znajdującej się w naczyniu. Do z kolei doprowadza do powstania procesu zapalnego. Proces zapalny przyczynia się w końcu do zwłóknienia żyły. Kiedy dochodzi do zwłóknienia, żyła zaczyna się zarastać, przez co nie jest już widoczna na skórze. Efekty zabiegu można sprawdzić w internecie na stronach gabinetów.

Umieszczane są zdjęcia przed i po zabiegu. Po zabiegu stosuje się dodatkowo ucisk, który ma za zadanie zabezpieczyć przed różnymi powikłaniami. Dzięki uciskowi zwiększają się szanse na powodzenie zabiegu skleroterapii. Z metody tej korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jest to dobry sposób na pozbycie naczynek.