Skuteczne nowoczesne płyty izolacyjne

Nowoczesne rozwiązania termoizolacji budynków stosowane są już nie tylko w przemyśle i w budynkach użytku publicznego, ale także w prywatnych inwestycjach. Dają one możliwość znaczącego obniżenia kosztów eksploatacji budynku, ponieważ jest on zarówno chroniony przed utratą ciepła, jak i przed nadmiernym przegrzewaniem się podczas upałów, szczególnie kiedy w pomieszczeniach działa klimatyzacja.

Izolacje pir – nowy wymiar ocieplenia domu

płyty warstwowe pirProducenci zmuszani są poszukiwać wciąż nowych rozwiązań i skutecznych materiałów do izolacji budynków. Ich zaletą jest zarówno oszczędność finansowa poprzez obniżenie kosztów utrzymania, jak i oszczędność energii, a zatem pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Do jednych z najbardziej skutecznych izolatorów na rynku należą obecnie płyty warstwowe pir. Rdzeń takiej płyty to pianka poliizocyjanurowa o doskonałych właściwościach. Materiał ten posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, a zatem nawet cienka warstwa izolacji chroni lepiej niż tradycyjne materiały używane do ociepleń. Budowa zamkniętokomórkowa decyduje o tym, że płyty te nie nasiąkają wodą i wilgocią, są odporne na warunki atmosferyczne. Odpowiednie dodatki użyte do produkcji sprawiają, że płyty warstwowe pir są odporne również na środki chemiczne oraz na ogień. Podczas pożaru zewnętrzna warstwa płyty ulega zwęgleniu, a tworząca się w ten sposób powłoka chroni głębsze warstwy materiału i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Równie ważną zaletą, która decyduje o szerokim zastosowaniu tego izolatora jest odporność na ściskanie.

Płyty te mogą z powodzeniem być wykorzystywane do izolowania dachów płaskich, tarasów, podłogi na gruncie, podłogi w garażu czy podjazdu. Natomiast dzięki bardzo niewielkiej wadze materiału jest to doskonały sposób na izolację nakrokwiową, która wyeliminuje wszelkie mostki termiczne.