Skuteczne ocieplanie pianką

Nie da się ukryć, że kwestia dotycząca ogrzewania jest jedną z najważniejszych kwestii związanych z budową naszego domu. Przez dziesiątki lat najczęściej stosowanym materiałem do ociepleń był styropian. Stosowanego zamiennie z wełną mineralną. Na dzień dzisiejszy coraz częściej słyszy się o powstawaniu nowych materiałów ociepleniowych.

Materiały do ocieplania poddaszy

ocieplanie pianką pur warszawaKażdy z nas zapewne dobrze pamięta z lekcji fizyki, że podgrzane powietrze automatycznie zaczyna unosić się ku górze. W związku z tym ogrzewając nasz dom najpierw ogrzewamy wnętrze naszego pomieszczenia od strony sufitu i dopiero z czasem podgrzewane są również dolne partie. Mając to na uwadze warto więc pomyśleć o skutecznym ociepleniu syropu oraz poddasza. W tym celu w ostatnich latach bardzo często używa się pianki poliuretanowej, zwanej w skrócie pianką PUR. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Pur Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym funkcjonują firmy specjalizujące się w tego typu zadaniach. Na nasze zlecenie pracownicy tejże firmy wykonają bardzo skuteczną izolację natryskową przy użyciu wspomnianej pianki. Materiał ten obecnie występuje w dwóch rodzajach. Pierwszym z nich jest pianka o strukturze otwartokomórkowej i stosuje się ją najczęściej do ocieplania poddaszy w domach drewnianych z tego powodu, że przepuszcza ona parę wodną. Z kolei pianka o strukturze zamkniętokomórkowej jest pianką nieco cięższą ale przejawia większą efektywność związaną z termoizolacją.

Decydując się na ocieplenie domu przy użyciu pianki poliuretanowej z pewnością nie będziemy żałować swojej decyzji. Pianka to obecnie uważana jest za jeden z najbardziej efektywnych materiałów używanych w ociepleniach. Bardzo dużą zaletą tej pianki jest to, że może ona skutecznie przylegać do powierzchni pionowych.