Słów kilka o filtracji wody

Witam, właśnie jestem w trakcie pisania wypracowania na zajęcia i kompletnie brak mi inspiracji. Moim zadaniem jest, przekonanie czytelnika, do tego, że uzdatnianie wody, to bardzo ważna kwestia. Oczywiście zgadzam się z tym, jednak kompletnie nie mam pomysłu, jak do tego podejść.

Filtrowanie wody – dlaczego jest ważne?

filtrowanie wodyNapisałam już sobie nawet taki konspekt. Na początku chcę opisać, czym w ogóle jest uzdatnianie wody. Potem przejdę, do różnych innych czynności, mających na celu podniesienie jej jakości, czyli między innymi, zajmę się taką kwestią, jak zmiękczanie wody. Tutaj chcę podać konsekwencje wynikające ze stosowania twardej wody, oraz korzyści, który wynikają ze zmiękczania. Podobnie chcę rozwiązać sprawę z kwestią, taką jak odżelazianie wody, czyli najpierw przedstawię, te skutki niepożądane, a potem zalety. Później chciałabym opisać, różne filtry, które stosowane są do oczyszczania wody i wymienić zagrożenia wynikające ze stosowania zanieczyszczonej H2O. A, zapomniałam, na koniec jeszcze, chcę opisać, zbawienne skutki, które są wynikiem, takiego zabiegu, jak solidne filtrowanie wody. Konspekt, niby jest okej, jednak, ja ciągle nie mogę napisać pierwszego zdania, a wypracowanie muszę oddać już jutro! Czemu ja się, za wszystko zabieram na samym końcu? Od tygodnia mam nad biurkiem przyczepioną karteczkę z napisem „uzdatnianie wody- referat” i, co? Jak zawsze, nic! Ja chyba powinnam wybrać się na jakiś kurs, zarządzania własnym czasem! Myślicie, że istnieje coś takiego?

 

Dobrze, uciekam już, bo jak zwykle uciekam od obowiązków, a czeka mnie przecież zmiękczanie wody. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko się udało. Od jutra wprowadzam w życie nowy plan. Jak tylko będę miała jakieś, zadanie do wykonania, będę wam o nim pisać, a wy będziecie mnie pilnować? Umowa stoi?