Smaczne napoje kokosowo-ryżowe

Wielu z nas stara się wyeliminować lub ograniczyć w naszej diecie produkty mleczne. Jest to bardzo dobry kierunek, w jakim powinniśmy podążać. Tym bardziej, że producenci oferują nam obecnie szereg różnych, pysznych i zdrowych alternatyw. Znajdziemy je już w każdym, nawet osiedlowym sklepie. Warto więc choć czasem zastąpić klasyczne krowie mleko napojem roślinnym. 

Popularność napoju kokosowo-ryżowego

napój kokosowo ryżowyPyszne i zdrowe napoje roślinne to coś, co zyskuje na popularności. Znajdziemy je już w każdym dyskoncie i małym, osiedlowym sklepie spożywczym. Ich cena jest zazwyczaj niestety wyższa od klasycznego mleka, jednak warto poszukiwać promocji i kupować je podczas obniżek cenowych. Uda nam się wówczas sporo zaoszczędzić. Możemy wybierać spośród różnych ich rodzajów, typów i smaków. Wśród nich znajdziemy te owsiane, sojowe, ryżowe, migdałowe czy kokosowe. Popularne są również te np. kokosowo-ryżowe. Doskonale sprawdzają się one do wszelkiego rodzaju owsianek, puddingów, wypieków, a nawet do kawy. Warto wybierać te z dodatkiem wapnia i witaminy B12. Jest to szczególnie ważne dla wegan i wegetarian. Wybierajmy te bez dodatku sztucznych barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaków. Najlepiej również te, bez dodatku cukru. Tylko takie będą pozytywnie wpływały na nasze zdrowie i nie dostarczą nam zbyt wielu kalorii. Taki pyszny napój kokosowo ryżowy może stanowić ciekawe urozmaicenie naszej codziennej diety. Ważne, aby znaleźć taki napój, który nam smakuje i będziemy chętnie go dodawali do naszych ulubionych deserów czy potraw. 

Coraz chętniej sięgamy w sklepach po wszelkiego rodzaju alternatywy do klasycznego, krowiego mleka. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju napoje roślinne takie jak sojowe, ryżowe, kokosowe czy owsiane. Mogą one urozmaicić naszą dietę, a przy okazji są zdrowe i smaczne. Wybieramy te o naturalnych, prostych i zrozumiałych dla nas składach.