Sprawdzone sposoby tworzenia elewacji

Po wybudowaniu domu przychodzi czas gdy musimy przejść do jego wykończenia. Jedną z ważniejszych kwestii z tym związanych jest stworzenie warstwy ociepleniowej na elewacjach. Przez długie lata stosowano w tym celu jedynie metodę lekką mokrą, która polegała na przyklejaniu styropianu do ścian przy pomocy kleju. Ta metoda posiada jednak dość sporo wad i dlatego szukano nowszych rozwiązań. 

Nowoczesne elewacje wentylowane 

elewacje wentylowane hplKażdy kto postanawia wybudować dom stara się by wyglądał on możliwie jak najbardziej estetycznie. Niemniej jednak estetyka to nie wszystko i musimy również dbać o to by dom spełniał odpowiednio funkcję do jakiej został stworzony. Inwestowanie w elewacje to konieczność, która czeka każdego kto buduje dom. W ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem zaczynają cieszyć się elewacje wentylowane hpl. Ten typ elewacji, jak sama nazwa wskazuje, powoduje że ściana może „oddychać”. W elewacjach tego typu tworzone są bowiem specjalne korytarze, które umożliwiają swobodny przepływ różnych gazów. Jednym z czynników najbardziej zagrażających kondycji naszych ścian jest para wodna. W elewacjach wentylowanych nie dopuszcza się do możliwości skraplania pary wodnej co jest bardzo dużym plusem tego typu rozwiązań. W elewacjach, o których mowa wyeliminowane jest ryzyko wystąpienia kanalików termicznych, które częstą są główną przyczyną powstawania na ścianach wilgoci oraz pleśni i grzybów. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w elewacje wentylowane to bardzo dobry pomysł jeśli zależy nam na efektywnym połączeniu estetyki wraz z funkcjonalnością. Na chwilę obecną w naszym kraju działa całe mnóstwo firm, które na co dzień zajmują się tworzeniem tego typu rozwiązań. Oferty tych firm wraz z cennikami oraz zdjęciami z realizacji często znaleźć możemy w Internecie.